logo


Kendinizi Sevin Sigara Alışkanlığınıza Bir Son Verin!

Smoking

Smoking

Özellikle son dönemlerde teknolojik gelişmelerde ilerlemek konusunda büyük bir hızla ilerleyen ülkemizde sigarayı bıraktırmaya teşvik yönünde de yeni gelişmelere adım atıldı.

 

Sigarayı bırakma konusunda bir çok teknik ve yöntem bulunmaktadır. Zaman ilerledikçe bu tekniklere her geçen gün yeni yöntemlerde eklenmektedir. Psikolojik destekten tutunda, tıbbı desteğe kadar bir çok teknik sigarayı bıraktırma konusunda kesin başarılar elde etmektedirler. Kişilerin kendilerini böyle konularda bilinçlendirmeleri içinse bir çok konferans düzenlenmekte olup, insanların sigara ve türevleri gibi zararlı alışkanlıklardan kurtarmak adına ciddi adımlar atılmaktadır. Bu konuda üstüne düşen görevi layığı ile yerine getiren Devlet, dernekler, Sağlık Kurumu ve Kuruluşları teşvik konusunda ikan edici yöntemleri ile insanları etkilemektedirler. Ancak sigarayı bırakma konusunda yeterince direnç gösteremeyenler bu savaşı ne yazık ki kaybetmektedirler. Nikotine aşırı derecede bağımlılık gösteren insanlar psikolojik olarak bu alışkanlıklarından vazgeçememe korkusuna kapılıyor ve daha ilk adımı atmadan pes ediyorlar. Bunun altında yatan temel neden olarak ise yeterince bilinçli olmamak konusu kendisini gösteriyor. Bu nedenle de Dumansız Hava Sahası kampanyasına katılım konusunda ciddi bir kitleye ulaşmak gerekmektedir. Sigarayı bırakma konusunda iş sadece kişinin kendisine bırakılmamalı, yakın çevresinde bulunan (eş, dost, akraba, arkadaş gibi.) kişiler de sigara tiryakilerine destek vermelidirler. Böylece dumansız hava sahaları daha çok büyütülebilir ve daha büyük kitlelere ulaşılarak onlarında sigarayı bırakmaları sağlanabilmektedir.

 

Sizler de sigaranın hem çevreniz için hem de kendiniz için çok zararlı bir madde olduğunu düşünüyorsanız kendinize inanın ve yapılması gerekli olan herşeyi göze alın. Bu konuda https://sigarayibirakmak.com.tr sitesi sizlerin her zaman yanında ve destekçiniz olacaktır. Sigaranın içindekiler konusunda detaylı bilgi edinin ve artık kendinizi zehirleme durumuna bir son verin. Aksi takdirde hem kendinizi kaybedecek hem de sevdiklerinizi çok üzeceksiniz. Sigarayı bırakmak konusunda endişeye kapılmayın. Kişinin kendisine olan güvensizliği başlatılmış olan savaşta yenik düşmesini sağlar. Unutmayın ki sizi güçlü yapan düşünceleriniz ve sağlığınızdır kesinlikle bağımlılığınız değildir. Bu nedenle sigarayı bırakma konusunda hemen bir şeyler yapın.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+8 = ?