logo

07 Kasım 2015

Kendimle olan yarışım hiç bitmeyecek

Kendimle olan yarışım hiç bitmeyecek

Ekranda ilk kez bir yarışma programında göründü, sonra kendisini setlerde buldu. Haftaiçi her gün Kanal D’de saat 09.10’da yayınlanan ‘Aşk Ve Günah’ dizisinin başrol oyuncusu Seren Deniz Yalçın onu buraya taşıyan tesadüfleri anlatıyor.

Şu sıralar Kanal D’nin sabah kuşağında yayımlanan günlük dizi ‘Aşk ve Günah’da rol kesen Seren Deniz Yalçın’ın ekran serüveni ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ adlı yarışma programıyla başlıyor. Yalçın, öyküsünün dönüm noktalarını Hürriyet’ten Hakan Gence’ye anlattı.

Tanınma hikâyenizle başlayalım. Yıl 2014… ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasının yarışmacı koltuğundasınız…
Evet. Ekran başında izlerken doğru cevapları biliyormuşum. Annem yarışmaya benim adıma başvurdu ve katılmam için çok ısrar etti. Ben de onu kırmak istemedim. Ama yarışmaya keşfedilme gibi bir amaçla katılmadım. Keşfedilme süreci ondan tamamen bağımsız gelişti.

Nasıl başladı macera?

Lise son sınıftaydım. Arkadaşımla bir akşam dışarı çıktık ve onun bir arkadaşıyla karşılaştık. Sohbet ederken Sağlık Bakanlığı’nın filmi için oyuncu aradıklarını söylediler. Arkadaşım “Neden Deniz olmasın ki?” dedi. Ertesi gün görüşmeye gittim, işi aldım. Yaşadıklarım için hem iyi bir dost tavsiyesi hem de şans diyebiliriz. Sonra oranın casting direktörü beni başka bir yapım firmasıyla tanıştırdı. Ve ‘Unutma Beni’ dizisine girdim.

Neden konservatuar yerine Alman Dili ve Edebiyatı okudunuz?

Oyuncu olacağımı düşünmüyordum ki. Sporcuydum, aynı zamanda dans ediyordum ve okulum çok yoğundu. İnsan kendini yavaş yavaş keşfediyor sanırım. Bir de Alman Dili ve Edebiyatı benim için özel bir ilgi alanı olarak başladı. Bunun sebebi de küçüklüğümde uzun bir süre Almanya’da yaşamış olmam. Fakat oyunculuğa başladığımda, orada okuduğum ve öğrendiğim her şeyin oyunculuğuma katkısının olduğunu fark ettim. Ayrıca şimdi fark ediyorum ki bu meslekte ne kadar çok dil bilirseniz, bu size o kadar çok uluslararası kapı açar. Bu da bir oyuncunun en büyük hayallerinden biri…

Hangi noktada “Bu benim mesleğim olur” dediniz?

Kendimle olan yarışımın hiçbir bitmeyeceğini anladığımda. Ve bu meslekte asla “Ben oldum” denilen bir nokta olmadığını gördüğümde…

aşk ve günah

KOCAMAN BİR AİLE OLDUK

Daha önce de günlük bir dizideydiniz… Nedir bu günlük dizi sevdanız?
Tamamen tesadüf. Ama günlük diziler, bir oyuncunun iyice pişmesi için çok güzel bir fırsat.

Haftalık dizilerden bile dert yanılan sektörde günlük dizi yapmanın artı ve eksileri neler?

Haftada beş gün dizi yayında olduğundan, çalışma saatleri çok uzun olabiliyor. Ekiple çok fazla vakit geçiriyorsunuz, bu da kocaman bir aileniz olmasını sağlıyor. “Ailem” dediğiniz insanlarla, sevdiğiniz işi yaparken geçen saatlerin çok önemi olmuyor.

aşk ve günah 1

Dizideki ‘Nesrin’ karakteri, zengin hayattan etkilenip o hayatın bir parçası olmak için her şeyi yapıyor. Günümüz gençlerine ne kadar benziyor sizce?

Bütün gençliği genellemek doğru değil tabii. Ama diğer dizi ve filmlerde olduğu gibi, ‘Aşk ve Günah’ta da gerçek hayattan bir kesit sunuluyor.

Zengin ve varlıklı bir hayat için nelerden ödün verilir?

Zenginlik çok göreceli bir kavram. Kimin için zenginlik, nasıl bir zenginlik? Üstelik, bir şeylere sahip olmak için kendimizden ödün vermemize de gerek yok. Karakterim ‘Nesrin’ çok kararlı ve kafasına koyduğunu yapan bir kız. Bu iki konuda benzesek bile tekniklerimiz çok farklı.

aşkvegünah4

10 MADDEDE SEREN DENİZ YALÇIN

* Annem ve babamın oyunculuğa dair geçmişleri yok. İkisi de bankacı. 22 yaşında bir kızınız olunca her şeye temkinli yaklaşıyorsunuz ama attığım her adımda arkamda durup bana destek oldular.
* Kendimi enerjik, dürüst ve biraz da ruh hali çabuk değişen biri olarak tanımlıyorum.
* Hayat mottom: Bir şeye sahip olmak için istemen yeterli.
* Aşk insanoğlunun hissedebileceği bütün duyguları aynı anda içinde barındırabilen bir durumu. Bence onu cazip kılan şey de bu.
* Şimdiye kadar aşka benzer bir şeyler bulduğum oldu ama gerçekliğinden şüpheliyim.
* Seyretmekten asla sıkılmayacağım filmin cevabı kafamda sürekli değişiyor fakat küçüklükten kalan hayranlığımla, ‘Harry Potter’ en vazgeçilmezim.
* İlham aldığım oyuncular Robert Carlyle, Natalie Portman ve Tilda Swinton.
* Elimde bir imkân olsa Heath Ledger ve Cem Yılmaz ile karşılıklı bir projede oynamak isterdim.
* Güzellik bu meslekte avantaj sağlıyor. Ama sadece yüzde 20’lik bir payı var. Tek başına bir hiç.
* Hayalim senaristliğini ve yönetmenliğini kendi yaptığım bir film çekmek. (Hürriyet)

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?