logo


28 Şubat 2016

Kenan Işık’ın ailesinden ‘ölüm’ haberine yalanlama

'Kenan Işık öldü' haberlerine ailesinden yanıt!

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın hayatını kaybettiğini duyurduğu Kenan Işık 1.5 yıldır komadaydı

 

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın Twitter hesabından yaptığı Kenan Işık’ı kaybettik açıklamasına ailesinden yanıt geldi. Hürriyet’e konuşan aile vefat haberlerinin doğru olmadığını belirtti.
Hazinedar Twitter’dan 02.10’da yaptığı paylaşımda “Değerli tiyatro sanatçımız Kenan Işık’ı kaybettik. Onu daima gülen yüzüyle anımsayacağım. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz yıl mart ayında gittiği spor salonunda düşerek beyin kanaması geçiren Kenan Işık 1.5 yıldır komadaydı.

İşte Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın attığı o tweet;

tweet

Kenan Işık’ın öldüğü yönündeki haberleri gerçek sanan bazı ünlü isimler sosyal medya hesaplarından bu mesajları paylaştı;

1

2

KENAN IŞIK KİMDİR ?
1947 yılında Yeşilyurt, Malatya’da doğdu. Devlet Demiryollarından emekli bir memur çocuğu. Ailesinde sanatla uğraşan kimse olmamasına rağmen ilkokulda müsamerelerden başlayarak hep tiyatro ile ilgili oldu.Şiirler okudu, piyeslerde başrolü aldı. Ortaokuldayken Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Ankara’da liseyi okurken ise Meydan Sahnesi’ne girdi. 17 yaşında profesyonel tiyatrocu olan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Onlarca oyun yazdı, sahneye koydu. Oyuncu, yazar yönetmen ve seslendirme sanatçısı olarak 30’un üzerinde ödül aldı. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. Eski adıyla Kim Beş Yüz Milyar İster? olan Kim Beş Yüz Bin İster? yarışma programının sunucusu olarak daha geniş kitle tarafından tanındı.2015 yılının Mart ayında spor salonunda düşerek beyin kanaması geçiren Kenan Işık 28 Şubat Pazar günü vefat etti.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+1 = ?