logo


Kenan İmirzalıoğlu’ndan örnek ziyaret!

kenan-osman-sinav_640Karadayı dizisinin başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu, Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç’in mezarını ziyaret edip dua etti.

Bosna Hersek’te, 6. Türk Film Festivali’ni açacak ‘Uzun Hikaye’ filminin yönetmeni Osman Sınav ile oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu, film gösteriminden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’nin Saraybosna Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından düzenlenen 6. Türk Film Festivali’nin, başkenti Saraybosna’daki UNITIC İş Merkezi’nde yapılan basın toplantısına, ‘Uzun Hikaye’ filminin yönetmeni Osman Sınav ile oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra Türkiye’nin Saraybosna Kültür ve Turizm Müşaviri Dr. Cengiz Aydın katıldı. Cengiz, yaptığı konuşmada, Uzun Hikaye filminin Osman Sınav ile Kenan İmirzalıoğlu’nun birçok ortak projesinden biri olduğunu belirterek, Sınav ve İmirzalıoğlu’na açılışa geldiklerinden dolayı teşekkür etti.

Kenan İmirzalıoğlu bir gazetecinin, Bosna Hersek ile ilgili bir filmde rol almak isteyip istemediği sorusuna, “Güzel senaryo olursa neden olmasın. Buranın derdini anlatan bir filmi yapmak hepimizi mutlu eder” yanıtını verdi.

Karadayı dizisiyle ilgili bir soru üzerine de, “Çekimler halen devam ediyor. Ben çekimler arasında buraya geldim. Dün son bölümü bitirdik. Haziran’a kadar devam edeceğiz. Diziye önümüzdeki sene de devam edeceğiz. Sonu acı mı olacak, tatlı mı olacak onun için beklememiz lazım” dedi.

ÖRNEK DAVRANIŞ
Öte yandan Kenan İmirzalıoğlu ve Osman Sınav’dan çok konuşulaşacak örnek bir davranış geldi. ikili, Saraybosna’da Kovaçi Mezarlığı’nda bulunan ülkenin ilk Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç’in mezarını ziyaret etti. İmirzalıoğlu ve Sınav, mezar başında dua etti.

Etiketler:

Share