logo


14 Aralık 2014

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 14 Aralık operasyonu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başta Zaman ve Samanyolu olmak üzere, basına yapılan darbe operasyonuna sert tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında olduğu çok sayıda gazetecinin gözaltına alınma kararını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, “Yaşanan süreç bir darbe sürecidir.” dedi.

“YAŞANAN SÜREÇ BİR DARBE SÜRECİDİR “

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a hareketi öncesi havalimanında medyaya yönelik operasyonu değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Şu anda yaşadığımız süreç sağlıklı bir demokraside yaşadığımız bir süreç değildir. Yaşanan süreç bir darbe sürecidir. Mazlumun kimliği adresi sorulmaz. Mazlum her zaman her daim mazlumdur. Biz her zaman mazlumun yanında olacağız. Bunu da herkesin bilmesini isterim. Sabahın köründe gazetecilerin gözaltına alınması, gazetelere baskın yapılması, televizyon kanallarına baskın yapılması kabul edeceğimiz bir uygulama değildir.”

“KABUL EDECEĞİMİZ BİR UYGULAMA DEĞİLDİR!”

Kılıçdaroğlu, gözaltına alınanlar arasında dizi oyuncularının da olduğu hatırlatılması üzerine, “Ne olursa olsun kabul edeceğimiz bir uygulama değildir.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+9 = ?