logo


08 Ağustos 2014

Kayseri’den sert mesajlar!

erdo yeniBaşbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’de halka seslendi.

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri mitinginde yaptığı konuşmasında, “Bizim aynı apartmanda Alevi komşularım vardı. Gayet iyiydik. Anacağım onların elbiselerini dikerdi. Biz böyle büyüdük, böyle yetiştik, ayrım nedir görmedik. Kılıçdaroğlu ağzından çıkanı kulağın duysun” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Kılıçdaroğlu, bu ülkede Alevi vatandaş diyemiyordu. Şimdi söyleyebiliyor. Bunlar zenginliktir, fakirlik değil. Birlikten çokluk doğar. Hemen kalemşörleri devreye girdi. Ayrımcılık yapıyor diye.

Bu topraklarda Alevisiyle, Sünnisiyle birlikte yaşadık. Yeter ki silahlı eylemlere sarılmasınlar. Bunlar olmadığı sürece biz bir olacağız, iri olacağız. Ben aynı apartmanda Alevi komşularım vardı. Gayet iyiydik. Anacağım onların elbiselerini dikerdi.

Kayseri nasıl ki bir oldu, beraber oldu nasıl ki dünya markası haline geldiyse Türkiye’de dünya markası olacak. Önceki akşam Keşan’da hamd olsun bir özel sektör firması tarafından üretilen insansız hava aracı uçuruldu ve yaklaşık 30 bin feete kadar çıktı. 24 saat 30 dakika kalarak havada rekora imza attı. Türkiye dünyanın her yerinde mazlumlara ulaşıyor. Herkes sırtını dönerken Türkiye Gazze’deki, Suriye’deki, Irak’taki mazlumların yardımına koşuyor. Tek gayemiz ülkemizi adaletle kalkındırmak”.

-Bizim davamızda ben yok, biz var. Bizim davamızda yol arkadaşını yolda satmak, sinsilik, sırttan hançerlemek yok.

-İsimler fanidir, baki olan davadır. Asırlarca isimler üzerine bina edilmiş davalar peşinden gitmedik.

-Biz nifak için, fitne için pusuda yatanları sevindirmeyeceğiz. AK Parti içinde sorun çıksın diye ellerini ovuşturanlara, Bahçelilere malzeme vermeyeceğiz, Kılıçdaroğlu gibi tiplere prim vermeyeceğiz.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+9 = ?