logo


Katili Facebook’ta gizli!

Katili Facebook’ta gizli!

Polis, üç yıl önce öldürülen Hatice’nin mesaj içeriklerini istedi, ABD’den net bilgi gelmedi

Konya’da, 3 yıl önce iple boğularak öldürülen 13 yaşındaki Hatice Çiftçi’nin katillerinin izini süren özel ekip, kaybolmadan hemen önce paylaşımlar yapan ve sosyal medyayı aktif olarak kullanan küçük kızın 3 farklı isimle açtığı Facebook hesabındaki mesaj içeriklerini, sosyal paylaşım sitesinin Amerika’daki merkezinden istedi. Sabah’ın haberine göre, Facebook, Çiftçi’nin mesaj içerikleri yerine sadece mesajlaştığı kişilerin İP adreslerini verince cinayetin ardındaki sır perdesi aralanamadı. Facebook’un İstanbul’daki temsilciliğiyle görüşen yetkililer Hatice’nin hesaplarındaki mesaj içeriklerine ulaşmanın yolunu arıyor.

500 KİŞİDEN KAN ÖRNEĞİ
Bu arada çalışmalarını sürdüren özel ekip, küçük kızın tırnaklarınden, üzerindeki meniden ve boğulduğu ipten doku örnekleri, bu örneklerle karşılaştırmak için de 500 kişiden kan örneği aldı. DNA testlerinin bir bölümü tamamlanmasına rağmen bu girişimden de henüz bir sonuca ulaşılamadı. Konya’da yaşayan Kayhan ve Pakize Çiftçi çiftinin 13 yaşındaki kızları Hatice, 21 Aralık 2012 günü kurs için gittiği etüt merkezinden çıktıktan sonra bir daha evine dönmemişti.

CESEDİ BULUNDU
Bunun üzerine aile kayıp başvurusunda bulunmuştu. Yıldırım Orta Okulu 8. sınıf öğrencisi Hatice, 4 gün sonra Akşehir’e 8 kilometre uzaklıktaki bir meyve bahçesinde iple boğularak öldürülmüş halde bulunurken, üzerinde meni lekesine rastlanmıştı.

KAYBOLMADAN ÖNCEKİ SON MESAJI
13 yaşındaki Hatice, kaybolmadan hemen önce Facebook hesabından şu mesajı paylaştı. “Belki de hiç gerçekleşmeyecek hayallerim var benim!!!, Hayal kurmak güzel de – Ya sonrası… !!! Her şeyinle seversin tüm sevginle belki ama yine de kaybedersin. Neden mi? Çünkü her ‘seviyorum’ diyeni adam zannedersin…”

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+9 = ?