logo


Katil zanlısı baba oğul adliyeye sevk edildi

Edinilen bilgiye göre, 26 Mayıs’ta merkez Yüreğir ilçesine bağlı Seyhan Mahallesi’nde meydana gelen olayda, İzzettin Ö. (43) ile oğlu Abdurrahman Ö. (19) tamirhanede çalışanlardan 29 bin lira alacağını istemeye geldi. Ancak para ödenmeyince çıkan kavgada Abdurrahman Ö.’nün silahından çıkan kurşunlarla Adnan Kayadelen (54), Abdullah Çeviker (68) hayatını kaybetti, Faruk Özer (20) ise yaralandı.

Olayın ardından Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları geniş çaplı operasyonda zanlı baba ve oğlu yakaladı. Yapılan sorgulamada kasaplık yapan baba ve oğlun tamirhanede çalışanlara 29 bin lira borç verdiği, ancak bu borcu çalışanların ödemediğini, bir süre önce borcu istemeye gelen İzzettin Ö.’nün tamirhane çalışanları tarafından bıçaklandığı belirlendi. Zanlıların, ‘Daha sonra borç karşılığı senet imzalattık ancak bu kez de borcu ödemediler. Dün de ikimiz birlikte giderek borcumuzu istedik diye kavga çıkardılar bize ateş ettiler bizde onlara ateş ettik’ dedikleri öğrenildi.

Zanlılardan Abdurrahman Ö. ‘kasten adam öldürme’ babası İzzettin Ö. ise ‘cinayete azmettirme’ iddiasıyla bugün adliyeye sevk edildi.

Etiketler: » » »

Share