logo


Kaslı Bir Kola Nasıl Sahip Olurum?

kol-kasi

Her erkeğin hayali iri ve kaslı bir vücuda sahip olabilmektir. Özellikle de kol kaslarının olduğundan daha iri olması görsel anlamda erkeğin kendine olan güvenini de artıracağı için tercih sebebidir. Bu şekilde bir fiziğe sahip olmak isteyen erkeklerinde ilk tercihleri vücut geliştirme sporu olmuştur. Vücut geliştirme sporu size iri kaslar kazandıracağı gibi aynı zamanda yoğun bir çalışma programı içerisine de alacağından her erkek buna çok fazla cesaret edemez. Bir de genelde halk arasında yanlış bir düşünce vardır vücut geliştirme sporuyla uğraşan kişilerin bıraktıklarında kilo almış ve yağlanmış olacaklarıdır.

İri kasların şişkin olmasının yanı sıra aynı zaman da kişide bir de karizma etkisi yaratacağı için estetik anlamda oldukça etkilidir. Eğer ki bu sporla hiç uğraşmadınızsa biliyoruz ki aklınıza yalnızca dumbbell kaldırarak böyle kaslara sahip olamaz mıyım? sorusu gelecektir. Yani aşağı yukarı ellerinizle ağırlık kaldırmak böyle kaslar olması için yeterli mi? tabiî ki de bu sorunun yanıtı hayır. Bunu daha bilimsel ve tıbbi yönden ele alacak olursak kolun değişik bölgelerinde kas grupları yer alır, eğer ki siz çalışmalarınız sırasında bu kasları hareket ettiren programları yapabilirseniz kollarınızı şişirmeyi başarabilirsiniz ancak bu noktaya dikkat etmeyip de siz yalnızca ağırlık kaldırırsanız görüntüsü hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu yüzden de kollardaki kasların dengeli bir şekilde çalıştırılması gerekir.

Kolları iki bölüme ayırabiliriz bunlardan ilki önkol diğeri ise arka koldur. Bu bölgeleri dikkate alarak çalışma yaptığınız da istediğiniz kaslara rahatlıkla uslaşabilirsiniz. Burada yapılabilecek hareketler içinde ayrıca vücut geliştirme salonuna gitmenize gerek yok nereleri ne şekilde çalıştırdığınızı bildiğiniz de evinizde de rahatlıkla kaslarınızı şekillendirebilirsiniz. Kol kası geliştirmek için ilk önce kiloya girebilmeniz gerekir ancak burada ağır bir şekilde çalışmak değil de hareketlerinizi nizami bir şekilde yapmanız gerekir.

Vücut geliştirme sporunun tek amacı sizi iri kaslara sahip edebilmek değildir aynı zamanda vücudunuz için gerekli olan sporu da yaptığınız için hem daha sağlıklı hem de diğer kaslarınızın da aynı zamanda çalışmış olmasını sağlayacaksınız.

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+5 = ?