logo


Karın ağrısıyla hastaneye gitti, yaşamını yitirdi!

11162515_10153337881409248_7133741774939020555_nAlmanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde Esslingene bağlı Filderstadt şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Esra O. adlı Türk kızı, rutin bir ameliyat için gittiği hastanede yapılan hata sonucu girdiği komadan çıkamadı.

KARIN AĞRISIYLA HastaneYE GİTMİŞTİ

Bild gazetesinin internet sayfası ve Stuttgarter-nachrichten.de haber portalının Bildirdiğine göre, karın ağrısı şikayetiyle geçen hafta Salı günü Filderstadttaki bir kliniğe giden Esraya, yapılan tetkikler sonucunda yumurtalıklarında süste teşhisi konuldu. Kendi isteğiyle aynı gün ameliyata alınan Esranın ameliyat esnasında yanlışlıkla bir damarı kesildi. Damar tekrar dikilinceye kadar çok miktarda kan kaybeden talihsiz genç kız, komaya girdi. Bu Sabah (Pazartesi) Reutlinger polisi tarafından yapılan açıklamada, bir haftadır komada olan Esranın, Pazar gecesi hayatını kaybettiği belirtildi.

DOKTOR HATASI OLUP OLMADIĞINI BİLİRKİŞİ RAPORU ORTAYA KOYACAK

Olay nedeniyle hastane yönetiminin Savcılığa haber verdiği ve Esranın ölümünde doktor hatası olup olmadığının araştırıldığı kaydedildi.

Konuya ilişkin savcılık tarafından yapılan ilk açıklamada, doktor raporlarının ilk incelemesinde doktor hatasının tespit edilemediği kaydedildi. Savcılığın isteği üzerine Esraya otopsi yapılırken, doktor hatası olup olmadığının bilirkişi raporu ile ortaya konulacağı bildirildi. Bilirkişi raporunun tamamlanmasının bir kaç ay sürmesi bekleniyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+10 = ?