logo

21 Mart 2016

Kara Haydar genç kıza el koydu, annesi polise sığındı

Kara Haydar genç kıza el koydu, annesi polise sığındı

İstanbul Sarıyer’de Nilgün Ö., reşit olmayan kızıyla arkadaşlık kuran Mehmet F.T. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak, “Kızımı mafyanın elinden kurtarın” diye yardım istedi

Üsküdar’daki İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü’ne geçtiğimiz pazartesi günü başvuran Nilgün O. lise 3’üncü sınıf öğrencisi 16 yaşındaki kızı Ç.N.’nin evli olduğu iddia edilen Mehmet. F. T. ile arkadaşlık yaptığını belirterek polisten yardım istedi. Polise yaptığı şikayette “Kızımı mafyanın elinden kurtarın” diye yardım isteyen anne Nilgün Ö, ifadesinde, “Kendi halimizde mutlu bir hayatımız vardı. Tek varlığım kızım. Onun okuyup iyi bir yere gelmesi için bugüne kadar her şeyi yaptım. Bu günden sonra da yapmaya çalışacağım.

Ancak, tesadüf eseri tanıştığımız ve birçok kez farklı isimler kullanan Vanlı Kara Haydar lakaplı Mehmet F.T.’nin bize yaşattıkları resmen işkenceye dönüşmüş durumda. Bu kişi, çeşitli vaatlerle kızımı kendisine bağladı. Gün geldi kızımı bana karşı kullandı. Kendi kızımı tanıyamaz oldum. Bazı anlar oldu intihar etmek istedim. Ancak kızımı düşündüm hep. Ben, kızımın bu kişi ile görüşmemesi için her şeyi yaptım. Kızımın elinden telefonun aldım, o başka telefonlar üzerinden kızımla görüştü. En son kızıma gönderdiği SMS’leri görünce dünyam yıkıldı. Cinsel içerikli mesajlardı bunlar. Aylardır cehennem hayatı yaşıyoruz. Bir gün kızımın okuduğu okula gitmiş. Öğretmeniyle tartışıp kolunu bile sıkmış. Kızımı mafyanın elinden kurtarın” dedi.

kara haydar

Çağdaş Ulus/Vatan


Etiketler: » » » » »
Share
#

SEN DE YORUM YAZ