logo


Kapatmaya Balyoz benzetmesi!

FETTULLAH GÜLENGülen dershanelerin kapatılmasıyla ilgili olarak “Vallahi cennetin kapılarını bile kapamak isteyebilirler… Asıl mesele bilemediğin anda bir balyoz gibi tepene inen musibetler karşısında dişini sıkıp sabretmek” dedi

Nur cemaatinin önde gelen ismi Fethullah Gülen dershanelerle ilgili düzenlemeye sert tepki gösterdi. Cemaate ait Herkul.org adlı internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Gülen, Zaman gazetesinde “Eğitime Darbe Planı” başlığı ile yayımlanan habere çok üzüldü.

Gülen özetle şunları söyledi:
“… Asıl mesele esvabını bilemediğin anda bir balyoz gibi tepene inen musibetler karşısında dişini sıkıp sabretmek. Sabır çok önemli bir şey… Firavun aleyhinizdeyse isabetli bir yolda yürüyorsunuz demektir. Karun aleyhinizdeyse isabetli bir yolda yürüyorsunuz demektir, Samiri şayet sizin aleyhinizdeyse isabetli bir yolda yürüyorsunuz. Karun da Samiri de İsrailoğullarındandı…
(Bir konuğunun konuyla ilgili onbinlerce mesaj aldıklarını söylemesi ve dersanelerde çalışan Hizmet bağlılarının ‘İşyerlerimiz kapanırsa ne iş yapacağımıza yönelik endişemiz yok’ dediklerini hatırlatması üzerine): “Demek ki oturmuş arkadaşlar. Yani hizmet duygusu düşüncesi itibarıyla yapacakları şeylere karar vermişler. Alternatifleri var. Vallahi cennetin kapılarını bile kapamak isteyebilirler. Bunlar girmesin biz girelim, ya da en azından önce biz girelim. Bunların girmeye hakkı yok diyenler çıkabilir…”

Darbe dönemi hatırlatması
‘… 60 ihtilalından bu yana onu da gördük, tokadını gördük, 70 darbesini gördük tokat değil tekmesini yedik. 80 darbesini gördük onun da çiftesini yedik. Fakat tokat atan, tekme atan, çifte atan şimdi hesapları görülüyor, biz yapmadık onu. Kader hüküm verdi ve kaderin o mevzuda figür olarak kullandığı insanlar onları öyle yaptılar. Ama bana dokunan bir yanı vardı bu yaşlı başlı adamlar orada hesap verince ciğerim yanıyor benim. Elimde bir imkân olsa, ben onların hepsine serbestsiniz… Nasıl yani? Efendimizin Kâbe’yi fethettikten sonra ‘gidin hepiniz serbestsiniz’ dediği gibi. Ne var ki birileri onları planlıyor, yapıyor, topuklarını birbirlerine vurdu, karşımızda dimdik durdu bu adamlar, bunlara bunu dedirttik diyorlar, bir taraftan kapılar arkasında diyorlar, fakat bir taraftan da sanki onu camia birtakım elemanlarıyla yaptırıyormuş gibi onlara fısıldıyor, bir taşla iki kuş vurma gibi bir nifak hareketi içinde bulunuyorlar.”

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+10 = ?