logo


Kanadalı oyuncuya Türk koca şoku

kanadali-oyuncuya-turk-koca-soku-

Los Angeles’ta evlendiği Türk işadamı A.Ö. tarafından aldatıldığını öne sürerek boşanma davası açan Kanadalı manken oyuncu L.Ö., 6.5 milyon lira tazminat istediği kocası evli çıkınca şok üstüne şok yaşadı.

Gönlünü kaptırdığı Türk işadamı A.Ö ile evlenen Kanadalı manken ve oyuncu L.Ö., 4 yıl sonra, aldatıldığı gerekçesiyle 6.5 milyon lira tazminat istemiyle boşanma davası açtı. Sabah’tan Ali Oktay’ın haberine göre mahkemede kocasının Avustralyalı başka bir kadınla daha evli olduğunu öğrenen Kanadalı manken, adeta yıkıldı. Mahkeme evliliği geçersiz sayınca L.A. tazminat da alamadı.

ŞOK İDDİA

L.A.’nın açtığı davanın dilekçesindeki iddialara göre, film gibi hikaye 6 yıl önce ABD’nin Los Angeles kentinde başladı. L.A.gönlünü kaptırdığı A.Ö. ile 4 yıl önce Los Angeles’ta evlendi. Çiftin evlilikleri Türkiye’de nüfusa tescil edildi. L.Ö. 22 dalda ödüle aday gösterilen “Tron Legacy” adlı filmde bir karakteri canlandırıp 200 bin dolar ücret alacaktı.

Ancak eşi yüzünden bunun gibi birçok projeyi de geri çevirdi. Türkiye’ye dönen ve bir türlü düğün yapmayan çiftin arası gerildi. Otellerde göçebe hayatı yaşayan L.Ö. Türkiye’de bir ajansla anlaştı. “Bir zamanlar Osmanlı Kıyam” adlı dizide rol aldı. Çift için sonun başlangıcı L.A.’nın kocasının açık unuttuğu bilgisayarını incelemesi oldu. İddiaya göre, kocasının kendisini aldattığını öğrenen Kanadalı oyuncu, e-posta yazışmalarını da delil olarak gösterip 6.5 milyon liralık tazminat ve aylık 20 bin lira nafaka istemiyle boşanma davası açtı. Kariyeri boyunca “Smallville”, “Battlestar Galactica”, “The Guard”, “National Lampoon” gibi yapımlarda yer alan Lucia, eşinin 5 lüks aracı, Artvin, Kemerburgaz ve Ortaköy’deki gayrımenkullerine ihtiyati tedbir konulmasını istedi.

YALI ALMAZSA ÇOCUK YAPMAM

A.Ö.’nün avukatı Şermin Akbulut, davacının iddialarının doğru olmadığını savundu. Avukat,ş “Müvekkilim arasında geçerli bir evlilik sözleşmesi yok. Ayrıca davacı müvekkilime yalı veya bir ev alması, aksi halde çocuk yapmayacağını söylemiştir” dedi. Ancak L.A. asıl şoku mahkemede yaşadı. Mahkeme, çiftin 25 Nisan 2011’de evlendiğini, fakat bu evliliğin gerçekleştiği sırada A.Ö.’nün Avustralya uyruklu bir kadınla evli olduğunu belirtti. Çiftin evliliğinin nüfusa tescili sırasında Beşiktaş Nüfus Müdürlüğü’nün ihbarı sonucu Artvin Asliye Hukuk Mahkemesi’nde iptal davası açıldığı bildirildi. Mahkeme, yasalara aykırı olan evliliklerden birinin iptalini kararlaştırdı. Evliliği geçersiz sayılan genç kadın tazminat da alamadı.

Kaynak:Sabah

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+4 = ?