logo


Kanada’da Eğitim Fırsatı

Yurtdışında dil eğitimi almayı düşünenlerin ilk adresi olan Kanada, Birleşmiş Milletler’in dünyanın en yaşanılır ülkelerinden bir tanesidir.

Yüksek yaşam standartları ve güvenli şehirleri Kanada dil okullarını çekici hale getirir.

Kanada’da dil eğitimi için bir çok şehir hizmet vermektedir. Quebec şehrinde hem İngilizce hem Fransızca’nın aynı anda konuşulur. Dil konusunda kendisini geliştirmek isteyen bu eyaleti tercih edebilir. Kanada dil okulları Türk öğrencilere özel kampanyalar sunarak dil eğitimlerine katkıda bulunur. Kanada yaşam ve konaklama maliyetlerinin uygunluğu nedeniyle dil kursunda cazip hale gelmiştir.

Kanada insanları sıcak kanlı ve dost canlısıdır. Bu kurs sayesinde Kanadalılar ile tanışmak, sohbet etmek ufkunuzun açılmasını sağlayacaktır. Farklı bir ülkede bulunan kuşkusuz dili hızlı bir şekilde gelişmesidir sağlamaktadır. Kanada’nın çok kültürlü olması mutfaklarını da zengin hale getirmiştir. Kanada’da Türk mutfağının yanında dünya mutfaklarının da tadına bakabilirsiniz.Kanada dil eğitimi sayesinde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Dil Eğitimi

Kanada’da dil eğitimi veren okullar herhangi bir dönemde kurs verebiliyor. Bu programların temel amacı öğrencilerin becerisini geliştirmektir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar farklı paketleri olan dil kursları öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına göre çeşitli zaman aralıklarında sunulur. Öğrenciler boş zamanlarında ise bilgisayar salonlarından, kütüphanelerden ya da sosyal imkanlarından yararlanır. Hafta sonları geziler düzenlenir. Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 12 – 15 aralığındadır. İngilizce programlarına katılabilmek için 16 yaşın üzerinde olmanız gerekir.

Ülke Hakkında

Ülke genelinin farklı noktalarında mevsimler değişiklikler görülebilir. Kanada üzerinde ilkbahar ve sonbaharda normal sıcaklıklar görülebilir. Yine de ara mevsimlere hazırlıklı olmanız gerekir. Toronto’nun Kanada’nın en yumuşak iklimine sahiptir. Kanada’da vergi oranları son derece yüksektir. Alışveriş sırasında ödediğiniz toplam fiyatın üzerine kasada %15 vergi verilmektedir. Bu sistem Türkiye’den farklı olmasından dolayı alışmanız uzun sürebilir. Eaton Center en büyük alışveriş merkezidir. İnternet üzerinden Kanada’da dil eğitimi veren firmaları arıyorsanız sitemize ulaşabilirsiniz. Dil kursu ve ülke konusunda merak ettiğiniz tüm soruları telefon numaralarımız üzerinden bizlere kolayca iletebilirsiniz. Ayrıca kurs kampanyaları ve konaklama konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+4 = ?