logo

16 Ocak 2016

Kadın sürücüyü gözlerine kestirip…

Adana’da 3 kişi, park halinde içinde kadın sürücünün bulunduğu kamyonete çarpıp soymak isterken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi, Yeşiloba Mahallesi’nde meydana gelen olayda, idiaya göre Aslı Halis yönetimindeki 01 EAE 82 plakalı kamyonet ile kocası Yasin Halis ve Saruhan Aydın vYeşiloba Mahallesi’nde bir bankaya geldi. Sebze ve meyve satıcılığı yapan Saruhan Aydın ile Yasin Halis kamyonetten inip bankaya giderken, genç kadın kamyonetin içinde onları beklemeye başladı. Bu arada, genç kadının kamyonetinin önüne bir araç gelerek park etti. İçinde 3 kişinin bulunduğu araç bir süre sonra park ettiği yerden çıkmak isterken kamyonete çarptı. Kaza nedeniyle genç kadın ile diğer araçtaki 3 şahıs inip araçlarını kontrol etti.

Bu arada araçtan inen 3 kişiden biri genç kadının kullandığı kamyonetin arkasına giderek bagajı açıp buradaki parayı almak istedi. Genç kadın diğer iki şahısla konuşurken 3. şahsın aracının bagajını açtığını fark ederek, “Sen ne yapıyorsun” diye bağırmaya başladı.
Çevredeki vatandaşlarda genç kadın bağırınca olay yerine doğru koşmaya başladı. Bunu gören iki zanlı araca binip kaçarken parayı almaya çalışan zanlı yaya olarak kaçtı. Olay yerine gelen polis yaya olarak kaçan şüpheliyi yakaladı. Daha sonra yaşanan kovalamaca sonrasında diğer 2 şüpheli de yakalandı. Genç kadın ise yaşadığı olayın etkisiyle bir süre şoka girdi.
Hırsızın almak istediği pet şişedeki bin 500 lira madeni para polis tarafından işlem yapıldıktan sonra genç kadına teslim edildi. Olay yerine gelen kocası Yasin Halis ile arkadaşı Saruhan Aydın ise genç kadını teselli etmeye çalıştı. Zanlıların emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?