logo


Kadın kılığında eylem hazırlığı!

Kadın kılığında eylem hazırlığı!

Emniyet’in her yerde aradığı 3 canlı bombadan birisinin ‘kadın kılığına girdiği’ öğrenildi.

Polisin, IŞİD’in Gaziantep hücresi lideri Yunus Durmaz ve Hacı Ali Durmaz’la birlikte canlı bomba şüphesi ile aradığı Savaş Yıldız’ın “bukalemun” gibi kılıktan kılığa girdiği belirlendi. Emniyet istihbaratı, Yıldız’ın “Kadın kılığında eylem yapabileceğini” bildirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün IŞİD üyesi Savaş Yıldız’la ilgili hazırladığı raporda, T.C. kimlik numarası paylaşılan Yıldız’ın Adana ve Mersin patlamalarının “faili” olduğuna da dikkat çekildi.

1

SURİYE BAĞLANTISI

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana başta olmak üzere il Emniyet Müdürlüklerine gönderilen raporda, Ebu Cihad kod adını kullanan Yıldız’ın turistler dışında PKK/KCK’ya “müzahir” yapıların düzenleyeceği etkinlikleri de hedef alabileceği vurgulandı.

10 AYDIR ARANIYOR

Terör ve istihbarat birimleri, Savaş Yıldız’ı 10 aydır arıyor. HDP Adana Seyhan İlçe ve Mersin İl teşkilatlarına yönelik 18 Mayıs 2015’de gerçekleştirilen bombalı saldırıların faili olan Yıldız’ın, 2 haftadır Suriye’de bulunan ailesinin yanında olmadığı da saptandı.

2

KADIN KILIĞI DETAYI!

Savaş Yıldız’ın eylem hedefleri arasında PKK/KCK, ABD ile Avrupa bağlantılı öne çıkan şahıs/adresler olabileceği belirtilerek, hakkında “Suriye’den yeni eylemler için tekrar Türkiye’ye giren teröristin, kadın dahil her türlü kılığa girebilecek yetenekte olduğu” tanımı yapıldı. Yıldız’ın olası intihar saldırısına karşı güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı. Polis, IŞİD’in muhtemel hedefleri arasında bulunan yer ve bölgelerde yeni tedbirler aldı.

Etiketler: » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+6 = ?