logo

18 Temmuz 2016

Kadın Hastalıkları ve Bebek Sağlığı

Kadın Doğum Taksim doğumhane kısmında rahim ameliyatı başta olmak üzere bütün ameliyatlar, laparoskopik ve histeroskopik olarak gerçekleştirilmektedir. Kadın hastalıkları ve doğumla alakalı her türlü tedavinin uygulanabilme imkânına sahip olan Kadın Doğum Taksim bu alanda verdiği hizmetleri şu şekilde sıralamaktadır: HPV tiplemesi, kordosentez, kan gazı ölçümü, kısırlık tedavisi ve bu alanda sayılabilecek diğer bütün tedavi yöntemleri mevcuttur. Hastanenin geniş kadrosu sayesinde hasta başına düşen hemşire sayısı çok fazladır. Hastaların yoğun olmadığı dönemlerde her hastaya bir hemşire bile düşebilmektedir. Kadın Doğum Taksim yıl içerisinde gerçekleştirdiği doğum sayısı bini aşmaktadır. Buda hastanenin ne kadar talep edildiğini kanıtlar nitelikte bir rakamdır diyebiliriz. Hasta memnuniyetinin ön planda tutulduğu en yoğun hastanelerden bir tanesidir de diyebiliriz.

Kadında İdrar Kaçırma Nedenleri çok fazla olabilir. Ama tedavisi olmayan bir rahatsızlık değildir. Her ne kadar tedavisi basit bir rahatsızlık olsa da bazen insanlar bunu dile getirmek istemedikleri için rahatsızlığın ilerlemesine neden olabiliyorlar. Gün içerisinde aniden yaşanan sıkışmanın ardından idrarını tutamayıp iç çamaşırının ıslanması olarak tanımlanan idrar kaçırma pek çok kadın için büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. Kadınlarda idrar kaçırma nedenleri arasında çok fazla doğum yapmak, çok ağır yükler taşımaktan dolayı oluşan rahim sarkması gibi nedenler olabilir ama bu bazen doğum yapmakla alakalı olmayabilir. Çünkü 30 yaş üstü kadınların dördünden birinde rastlanan bir durumdur. Kadınlarda idrar kaçırma nedenleri kişiden kişiye değiştiği için bunun nedenini en doğru şekilde öğrenmek için kişi bir uzman tarafından muayene edilmelidir.

Hamilelikte Beslenme normal zamanlarınızda beslendiğinizden çok daha farklı olmalıdır. Çünkü bu dönemde siz sadece kendinizi değil bebeğinizi de besliyorsunuz. Bu yüzden bebeğinizin sağlıklı gelişimi için hamilelikte beslenme kurallarına mutlaka titizlikle uymalısınız. Bebeğinizin birçok gelişimi sizin bu dönemdeki beslenmenize bağlıdır. Hem fiziksel gelişimi hem zekâ gelişimi herkes için geçerli olduğu gibi karnınızdaki bebeğinizin de bu gelişimleri beslenmeyle paralellik göstermektedir. Hamilelikte beslenme konusunda bir fikir sahibi değilseniz www.galatatip.com.tr adresini ziyaret ederek bu konuda bebeğiniz ve sizin için hayati önem taşıyan tavsiyeleri öğrenebilirsiniz. Asla ihmale gelmeyen beslenme konusunda çok hassas olunması gerektiğini sitemizi ziyaret ettiğinizde daha iyi anlayacaksınız.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?