logo


Kadıköy’de kafeyi basıp savaş alanına çevirdiler!

kadıköy

Kadıköy’de müşterilerin olduğu bir kafeye gelen kalabalık bir grup ortalığı savaş alanına çevirdi.

Kadıköy’de müşterilerin olduğu bir kafeye gelen kalabalık bir grup ortalığı savaş alanına çevirdi.

Olay, Kadıköy Acıbadem Caddesi’nde bulunan bir kafede önceki gün saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre kafenin işletmecisi ile “tahliye” isteyen dükkan sahipleri arasında bir süredir tartışma yaşanıyordu. Bina sahiplerinin dükkanı boşaltmasını istediği kafe sahibi, “mahkeme kararı” gerektiğini söyleyince sorun büyüdü.

Çalışanları Dışarı Çıkartmak İstediler

Bu tartışmalar önceki gün kavgaya dönüştü. Güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilen kavgada; iş yerine gelen ve bina sahiplerinin tanıdığı olduğu öne sürülen 10 kişilik grup, içeride müşteriler olan kafede çalışan bir garsonu dışarıya çıkartmak istedi. Kapının ağzına kadar giden garson durumu fark edip dışarıya çıkmak istemeyince, grubun saldırısına uğradı.Dayak yiyen garsonu kurtarmak için diğer çalışanlar ve bazı müşteriler ayaklandı. Ancak grup, önüne gelene tekme ve yumruklarla saldırdı.

Garson Mutfağa Kaçtı

İş yerinin içine kadar giren gruptan kaçan bir garson arka kısımda bulunan mutfağa sığındı. Bir kişi kaçan garsonun arkasından tabak fırlattı. Bu sırada bazı çalışanlar, grubu sakinleştirmeye çalıştı.

kafe

Kasiyer Biber Gazı Sıktı

Kadın çalışanlardan biri ise kasadaki biber gazını alarak gruptan bazı kişilere sıktı. Kasiyer olduğu öğrenilen kadının gaz sıktığını gören saldırganlar, ellerine ne geçerse kadına fırlattılar. Daha sonra tezgâhın altına saklanan kadın telefon ile polisi aradı.

Ortalık Savaş Alanına Döndü

Grup, tezgâhın üzerindeki ve raflardaki eşyaları devirdi. Kafeden çıkarken de masaları tekmelediler. Çıkan arbedede darp edilen 2 kişi kendi imkânlarıyla Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne giderek tedavi oldu. Çalışanlar daha sonra polis merkezine giderek ifade verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis konuyla ilgili inceleme başlattı.

Büyük Panik Yaşandı

Olay anında kafede oturan müşteriler büyük panik yaşadı. Kavgayı önlemeye çalışan bir müşteri de grubun saldırısına uğradı. Bazı müşteriler panik içerisinde dışarı çıktı. Bebeğini uyutmaya çalışan bir kadın müşterinin ise olay anında büyük korku yaşadığı görüldü.

Korku Dolu Anları Anlattı

Kavga sırasında biber gazı sıkan kafe çalışanı Canan Şahin, “Çok panik yaşandı. Müşterilerimizin hepsi kaçtı. Hiçbiri durmak istemedi. Çocuklar vardı, aileler vardı. Burada yemek yiyorlardı, öğlen saati herkes yeni gelmişti. 3 tane arkadaşımız yaralandı” diye konuştu.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+1 = ?