logo

29 Ekim 2014

Kadıköy Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü’ne hazır

cadde“Gülümse Cumhuriyet 91 yaşında” sloganıyla Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaya hazırlanan Kadıköy 29 Ekim’e hazır.

“Gülümse Cumhuriyet 91 yaşında” sloganıyla Cumhuriyet Bayramı Haftası boyunca 29 etkinlik gerçekleştiren Kadıköy Belediyesi 29 Ekim’de yapılacak Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü için bütün hazırlıklarını tamamladı.

Cumhuriyetimizin Kuruluş yıldönümlerini her yıl büyük bir coşkuyla ve farklı etkinliklerle kutlayan Kadıköy Belediyesi, bu yıl da zengin bir program hazırladı.

“Gülümse Cumhuriyet 91 yaşında” sloganıyla etkinliklerini planlayan Kadıköy Belediyesi hafta boyunca panelden, konferansa, sokak bandosundan, salon etkinliklerine Cumhuriyet coşkusunu tüm Kadıköy’e yaşattı. Bütün caddelerin bayrak ve Atatürk posterleriyle süslendiği ve 29 etkinliğin gerçekleştiği Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Haftası, 29 Ekim’de yapılacak Resmi geçit töreni, Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü ve Ferhat Göçer Konseri ile son bulacak.
29 Ekim günü ilk tören Bağdat Caddesi Feneryolu’nda yapılacak olan Resmi Geçit Töreni. Saat 10.30’da başlayacak törene kamu kurumları İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin 91 Klasik Otomobili katılacak.

Cumhuriyet Yürüyüşü Bağdat Caddesinde Saat: 19.00’da başlayacak
Kadıköylülerin ve İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği geleneksel Cumhuriyet yürüyüşü için ise bütün hazırlıklar tamamlandı.
Bu yıl yirmincisi yapılacak olan Büyük Cumhuriyet yürüyüşü yine Bağdat Caddesi Suadiye ışıklardan başlayacak. Kadıköy Belediyesi’nin Türk Bayrağı ve Atatürk posteri dağıtımıyla renklenecek olan yürüyüş, canlı yayın araçları ile takip edilerek dünyanın her yerinden internet ve tv vasıtasıyla eş zamanlı olarak izlenebilecek.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun yapacağı konuşma ve Cumhuriyet’e bağlılık andının okunmasıyla Göztepe Işıklarda sona erecek yürüyüşe çok sayıda milletvekilinin katılması bekleniyor.

Program:
Resmi Geçit Töreni: 29 Ekim Çarşamba Saat: 10.30 Yer: Feneryolu Işıklar

Cumhuriyet Yürüyüşü: 29 Ekim Çarşamba Saat: 19.00 Yer: Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?