logo


Jeotermal Tesislerinde Spor Etkinliği

Uşak Belediyesi, jeotermal tesislerinde farklı aktiviteler ile çalışmalarına dkonutam ediyor.

Bu kapsamda termal tesislerin daha fonksiyonel kullanılmasını hedefleyen belediye uzmanlar eşliğinde spor eğitimlerine başladı. Eğitimler seanslar eşliğinde gerçekleştirilirken özellikle yaşlılar seanslara yoğun ilgi gösteriyor. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan tesislerde jeotermal suyun sağlayacağı faydaların yanında sağlık ile ilgili organizasyonların yapılmasını istediklerini iletti.

Uşak’ın şifa sularının verdiği şifa ile beraber fayda sağlayacak etkinliklerin dahil edilmesini değerli bulduklarını kaydeden Cahan, ‘İlimizde her yönü ile çalışmalarımıza ara vermeden dkonutam ediyoruz. Çalışmalarımızın arasında jeotermal kaynağımızın en iyi şekilde kullanılması da yer alıyor. Biz suyumuzu sağlık için kullanmakla beraber, sağlıklı yaşam için de etkinlik yapıyoruz. Termalin etkilerinin yanında spor hareketleri ile şifa bulanlara destek oluyoruz” dedi.

Belediyenin kentin kaynağı olan jeotermali en iyi şekilde değerlendireceğine işaret eden Cahan, yapılacak çalışmalar ile termalin tanıtımı en iyi şekilde gerçekleştireceklerini bildirdi. Uşak Belediyesi olarak yeni dönemde jeotermal ile ilgili projelerin olduğunu aktaran Cahan, ‘Biz termalimizin her anlamda küçük veya büyük projeler ile yön alacağını biliyoruz. Bu nedenle bu tür sporsal etkinliklerin yanında büyük projelerimiz de söz konusudur. Yakın bir zamanda termal tedavi merkezi gibi büyük bir projemiz için hareket edeceğiz” ifadesini kullandı.

Etiketler: »

Share