logo


Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (JKBB) Olağan Genel Kurul Toplantısı Kırşehir’de yapıldı.

Bir otelde düzenlenen olağan genel kurulda yapılan seçimde tek aday olan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, jeotermal enerjinin son zamanlarda daha da fazla önem kazandığını dile getirdi. Jeotermal kaynaklar alanında Türkiye’nin Avrupa’da 1. sırada olduğunu belirten Başkan Bahçeci, “Jeotermal kaynakları istikrarlı kullanılması gereklidir. Şehirler için jeotermal kaynaklar önemli istihdamlar sağlanmalıdır. Şehirler de belediye başkanlarının en önemli görevleri arasında şehirlere faydalı kaynaklar sağlamaktır. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği 1997 yılında belediyelerce bu amaçla kuruldu.” dedi.

Kaynakların yatırıma ve istihdama dönüştürülmesi konusunda çok ciddi bir çalışma gerektiğini dile getiren Bahçeci, “Jeotermal kaynaklı belediyeler birliği olarak, Türkiye genelinde jeotermal kaynakları doğru şekilde kullanmak ve istihdama dönüştürmeyi belediye başkanlarımızın önemle dikkat etmeleri gereklidir. Jeotermal konusunda birlikte hareket edebilmek adına bir zemin oluşturmak çok önemlidir. Jeotermal kaynakların yatırıma ve istihdama dönüştürülmesi konusunda çok iyi bir istihdam sağlanmalıdır.” şeklinde konuştu.

Olağan genel kurulda seçime mevcut başkan ve tek aday olarak katılan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 84 üye belediyenin katıldığı oylamada 82 oy alarak 5 yıllığına yeniden birliğin başkanı seçildi.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share