logo


Jandarmadan nefes kesen uyuşturucu operasyonu

Bursa’da, jandarma tarafından 15 ayrı eve yapılan baskınlarda 2’si çocuk, 11’i kadın toplam 23 kişi gözaltına alınırken, 7 ayrı narkotik köpeğinin de hazır bulunduğu operasyonda evlerin çatısında yetiştirilen Hint kenevirleri, paketlenmiş 18 kilogramdan fazla uyuşturucu ve binlerce hapa el konuldu. Gözaltına alınan şüpheli kadınlar, adliyeye kucaklarındaki bebekleriyle sevk edildi.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin istihbarati çalışmaları neticesinde, uyuşturucu imalatı ve ticareti yapıldığı belirlenen merkez Yıldırım ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi’ndeki adreslere baskın düzenlendi. Aralarında komando timlerinin de yar aldığı 100 kişilik jandarma ekibi, akşam saatlerinde tespit edilen 15 ayrı evi bastı. Narkotik köpekleri Varis ve Acil’in de katıldığı operasyonda, saklanan uyuşturucular tek tek ele geçirildi. Terasların gizli bölümlerine ekilen Hint kenevirleri bulundu. Operasyonda 11 kilogram 280 gram kubar esrar, 4 kilogram 655 gram bonzai, 2 kilo 350 gram sentetik uyuşturucu, 80 adet Hint keneviri, bin 143 adet sentetik hap, 5’i kurusıkı 11 adet ruhsatsız tabanca ve bunlara ait 12 şarjör ve 62 adet fişek ve 2 bıçak ele geçirildi. Evde yapılan aramalarda bulunan ve uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen 48 bin 410 lira paraya da el koyuldu.

Gözaltına alanın 2’si çocuk, 11’i kadın toplam 23 kişi, “uyuşturucu madde ticareti yapmak, bulundurmak, 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet” suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüpheli kadınların kucaklarındaki bebekleriyle adliyeye gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Etiketler: » »

Share