logo


Jandarma’dan film gibi operasyon

Edinilen bilgilere göre, bir ihbarı değerlendiren İl Jandarma Alay Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü (KOM) ve Alaca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Haydar köyü yakınlarında bulunan 1. Sit alanındaki Göztepe tümülüsünde kaçak kazı yapıldığı bilgisine ulaştı.Bunun üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri tümüslüste yaptığı incelemede bir adet jeneratör ile kazılan bölgedeki toprağın dışarı atılması için özel olarak kurulan vinç ele geçirdi.

KARTONDAN YAKAYI ELE VERDİ

KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları kaçak kazıda kullanılan vinçlerin markalarının yazılı olduğu bir karton parçası buldu. Bunun üzerine olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatan jandarma ekipleri, buldukların karton parçasından yola çıkarak, yaptıkları titiz çalışmalar sonucu vinçlerin satıldığı firmayı tespit etti.

Firma yetkilileri ile görüşen jandarma ekipleri, kamera kayıtları satış fişi üzerinden ilgili bankalarla yaptıkları görüşmelerde Göztepe tümülüsünde kaçak kazı yapan şahsın İ.E olduğu tespit edildi. 2009 yılında da aynı bölgede kaçak kazı yaparken yakalanan İ.E. hakkında yasal işlem yapıldı.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler: » » »

Share