logo


İzmek’e Büyük İlgi

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Yahya Kaptan ve Tavşantepe’de açılan İZMEK kurslarını bitirenlere düzenlenen törenlerle belgeleri verildi.

İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (İZMEK) kurs merkezlerinde düzenlenen törenlere İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Belediye meclis üyeleri Emine Okanlp, Engin Uztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, kursiyerler ve yakınları katıldı. El nakışı, giyim, iğne oyası, ev tekstil, hasır örmeci, ahşap rölyef, yağlıboya resim, ahşap boyama, takı tasarım, kuaförlük, cilt bakımı ve makyaj kurslarının yer aldığı Yahya Kaptan’daki İZMEK’ten bu dönem 932 kişinin mezun olduğu öğrenildi.

Hanımeli Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, “Belediyelerin görevi sadece yol, su, duvar, park yapmakla sınırlı değildir. İZMEK kurslarında olduğu gibi sosyal ve kültürel alanda da hizmet yapmakla mükelleftir. İzmit Belediyesi olarak vatandaşın yararına her işte varız. Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile de ortaklaşa açtığımız İZMEK kursları sayesinde on binlerce kişi meslek sahibi olurken birçok kişi de kendi işinin sahibi oldu. Sadece bu sene 14 bine yakın mezun veriyoruz. Belediye Başkanımız sayın Dr. Nevzat Doğan’ın dediği gibi İZMEK halk üniversitesine dönüşmüştür. Kursiyerlerimiz, ürettiklerini buralarda satarak aile ekonomilerine katkı sağlayabilirler” dedi.

Etiketler: »

Share