logo


İşte yağmurun yıktığı İzmir’de bilanço

izmirküçükİzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, sağanak yağışın etkili olduğu kentte yaşanan su baskınlarının ardından yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Açıklamada, “Konak ilçesinde, 2251 ve 2256 Sokak’ta bulunan 40 adet ev (zarar tespit komisyonu sayısı ) itfaiye daire başkanlığı alt geçidi ve askerlik şubesi başkanlığı, konak vergi dairesi, liman A kapısı, Basmane ve Çınarlı bölgelerinde 40 ev ve işyeri, Yunuslar alt geçidi, Basmane Metro İstasyonu. Seferihisar Sığacık İlköğretim Okulu, Meteoroloji Binası, Park ve Dokuz Eylül Caddesi üzerinde bulunan 6 işyeri ve ev. Buca 15 adet ev ve işyeri (Gediz ve Fırat Mahallesi, İzban İstasyonu yakını), Karabağlar, Hatay bölgesinde 20 adet ev ve işyeri olarak, yukarıda belirtilen bölgelerden 128 adet adrese gidilmiş ve halen 20 adreste su çekme işlemi devam etmektedir. İtfaiye Daire Başkanlığı ve Askerlik Şubesi bahçesi, İtfaiye alt geçidi, Yunuslar, Buca bölgesinde 3 adres, Çınarlı bölgesinde( gıdaçarşısı altı ) 9 adres, Seferihisar bölgesinde 3 adreste su çekme çalışmaları devam ediyor” denildi.

Açıklamada vatandaşlara yapılan yardımlara da yer verilerek, “Yeşildere 2251 ve 2256 Sokaklarda bulunan vatandaşlardan 10 aile huzurevine yerleştirilmiştir. Yine aynı bölgede yolların ve evlerin yıkama çalışması devam etmektedir. Vatandaşlara sıcak çorba, sandviç, ayran ve süt ikramı yapılmaktadır. Yeşildere 2251 ve 2256 Sokak’ta bulunan evlerde sabah itibariyle ilaçlama çalışması yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+9 = ?