logo


İşte seri katil Filiz’in ilk ifadesi

575d0d9d67b0a9399891e661

İzmir’de bu sabah yakalanan Atalay Filiz’in ilk ifadesi ortaya çıktı. Filiz ilk ifadesinde kurbağa yiyerek hayatta kaldığını söyledi. Bu üç kişiden başka kimseyi öldürdün mü?” sorusuna “Hayır” yanıtı verdiği belirlendi.

İstanbul ve Ankara’da 3 kişinin katil zanlısı olan Atalay Filiz’in İzmir’de en son görüldüğü 31 Mayıs tarihinden beri İzmir’de olduğu sahillerde ve ormanda arazide yaşadığı ortaya çıktı. Yakalanan Atalay Filiz, ifadesini avukat temin edildiğinde vereceğini söyledi. Filiz’in kendisine yöneltilen “Bu üç kişiden başka kimseyi öldürdün mü?” sorusuna “Hayır” yanıtı verdiği, kayıp olan başka insanlarla bir ilgisinin olmadığını belirtti. Atalay Filiz, üzerinden çıkan paraları daha önce günde 16-17 saat boyunca, birkaç işte çalışarak kendisinin kazandığını söyledi.

KURBAĞA YEMİŞ…

İlk ifadesinde, çevredeki bitkileri ve kurbağa yiyerek yaşadığını söyledi. Atalay Filiz ile ilk görüşen kişi olan İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, “Kendisi çok rahat görünüyordu. Zeki birine benziyor ve üzerindeki paraları, uzun yıllar kaçacağını düşündüğü için idareli kullanma yolunu tercih etmiş. Bu nedenle de dağlarda ve arazilerde yaşamını sürdürmüş. Atalay Filiz’e hiç Yunan adasına geçmeyi düşünüp düşünmediğini sordum; ’Çeşme’ye hiç gitmedim. Yunan adasına da geçmesi düşünmedim. Çünkü geçseydim de zaten Yunan polisi bir şekilde beni yakalayıp, Türkiye’ye iade edecekti’ dedi. Ben, Atalay Filiz’de işlediği cinayetler nedeniyle herhangi bir pişmanlık durumu ve duygusu hissetmedim. Çok rahat görünüyordu. Zaten cinayetlerle ilgili sorulara da yanıt vermedi. Avukatıyla birlikte yanıt vereceğini söyledi.”

Müdür Uzunkaya, “Pişmanlık görüntüsü pek görmedim. Gayet neşeli bir görüntüsü var” dedi.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+10 = ?