logo


İşte darbecilerin Büyükşehir ortağı

İstanbul’un tüm yol ve kent bilgilerinin yer aldığı Afet ve Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) giden askerlere büyükşehir bürokratlarının destek olduğu ortaya çıktı.

Sabah gazetesinin haberine göre “Yurtta Sulh” adıyla Binbaşı Murat Çelebioğlu tarafından kurulan WhatsApp grubuna göre darbeciler İBB Sivil Savunma Sektereri Mehmet Tunç ve AFAD İstanbul İl Başkanı Gökay Bostan ile işbirliği yaptı.

Yazışan darbecilerden Albay Müslüm Kaya’nın gruba “Belediyeden yüksek seviyedeki Mehmet Tunç Bey itaat ediyor. ‘İBB’yi halledeceğim’ diyor. ‘Bana zarar vermesinler’ diyor” diye yazdığı görüldü.

15 Temmuz gecesi de güvenlik görevlilerine herhangi bir şekilde müdehale edilmemesi gerektiği talimatının verildiği ve darbecilerin kolaylıkla içeri alındığı ortaya çıktı.

Darbecilerin, kamera ve trafik sistemini iptal ederek kent genelideki tüm akışı izlemeye aldıkları ifade ediliyor. Cuntacılara özel yemek servisi yapıldığı da öğrenildi.

12 EYLÜL’DE GELDİ

12 Eylül darbesinin İstanbul Büyükşehir Belediyes’inde görevlendiriği Mehmet Tunç, İBB Başkanı Kadir Topbaş döneminde vazifesine devam etmişti. Tunç dün görevinden alındı.

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?