logo


İstanbul’daki ön seçimde bir şok da Mustafa Sarıgül’e

sarıgülAntalya’da CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, oy kullandığı sandıktan 3’üncü çıkmasından sonra bir şok da Sarıgül’e geldi. Mustafa Sarıgül Şişli’de bile ilk 5’e giremedi. İşte İstanbul’da önseçim sonrası durum.

CHP İstanbul’da gazetemizin baskıya girdiği saatlerde sayılan sandıklara ve resmi olmayan sonuçlara göre bazı bölgelerde süpriz yaşandı. 1.’inci bölgede gazeteci Barış Yarkadaş başarılı bir sonuca imza atarak ilk sırada yer aldı. Onu büyük bir süprizi imza atarak Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi izledi. Ergenekon davaları ile 17-25 Aralık soruşturmasının ardından cemaat üyelerine yönelik tutuklamalardaki hukuksuzlukları yakından izleyen Mahmut Tanal takip etti. Daha sonra ise bu sıralamayı CHP milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, partinin genç isimlerinden mühendis Onursal Adıgüzel, mühendis Metin Ağırman ve eski il başkanı Oğuz Kaan Salıcı takip etti. Mevcut milletvekili Osman Taney Korutürk başta olmak üzere gazeteciler Dinç Çoban, Necdet Saraç, sanatçı Yavuz Top ve eski Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu ile eski Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk kendisine seçilebilecek sırada yer bulamadı.

Dursun Çiçek sürprizi

İstanbul 2. bölgede de CHP’nin yolsuzluklarla mücadele eden ve sokakta çok sık gördüğü milletvekili Aykut Erdoğdu ilk sırayı aldı. Onu sırasıyla CHP’nin geçen dönem milletvekili olan ve Ankara’da Tekel işçilerine polisin yaptığı müdahalede yüzüne biber gazı sıkılan Çetin Soysal, genç iş kadını Didem Engin, kadın hakları ve çevreye olan duyarlılığı ile bilinen Melda Onur takip etti. Ergenekon davasında yargılanan Dursun Çiçek büyük sürpriz yaparak üçüncü sırada yer aldı. Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise geri sıralarda yer aldı. Gazeteci Çiğdem Anad, Kılıçdaroğlu’nun yakın çalışma arkadaşı Seyfullah Beysülen ve Baykal ekibinden Mehmet Sevigen ise listeye giremedi.

Cihaner açık ara

3.bölgede ise önseçimden ergenekon davasında tutuklanmak istenen savcı İlhan Cihaner açık ara birinci çıktı. Onu genç avukat Zeynel Emre takip ederken, gazeteci Eren Erdem, Erhan Bozan, Ali Şeker, milletvekili Süleyman Çelebi takip etti. Rıdvan Budak ve AKP’li eski milletvekili Feyzi İşbaşaran örgütten geçerli krediyi alamadı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+10 = ?