logo

31 Temmuz 2016

İstanbul’da ücretsiz toplu taşımaya yeni düzenleme

İstanbul'da ücretsiz toplu taşımaya yeni düzenleme

İETT otobüsleri ve raylı sistemler, 1 hafta süreyle 20.00-06.00 arasında ücretsiz olarak yolcu taşımaya devam edecek.Şehir Hatları, halk otobüsleri, Otobüs AŞ ve deniz motorları ücretli hizmet verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, devam eden demokrasi nöbetleri dolayısıyla ücretsiz hizmet veren toplu taşıma araçlarına yeni düzenleme getirdi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, daha önce duyurulan uygulamanın iptal edildiği belirtilerek, yeni uygulamayla İstanbul’daki toplu taşıma araçlarından İETT otobüsleri, raylı sistemler, şehir hatları, halk otobüsleri, Otobüs AŞ ve deniz motorlarının bir hafta süreyle 20.00-06.00 saatleri arasında ücretsiz yolcu taşımaya devam edeceği bildirildi. Açıklamada, ücretsiz taşımanın 7 Ağustos Pazar günü saat 23.59’a kadar devam edeceği, toplu ulaşımın 20.00-06.00 saatleri dışında ücretli olacağı kaydedildi.

ANKARA’DA DA ÜCRETSİZ ULAŞIMA DEVAM

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan ücretsiz ulaşım seferlerinin 1 hafta daha uzatıldığını bildirdi. Başkan Gökçek, 8 Ağustos Pazartesi sabahına kadar devam edecek uygulamanın, daha önce olduğu gibi, belediye otobüslerinin yanı sıra Metro ve Ankaray’ı da kapsadığını belirtti.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?