logo


İstanbul’da sosyal medyadan cinsel istismar tuzağı

İstanbul'da sosyal medyadan cinsel istismar tuzağı

İstanbul’da sosyal medya üzerinden mesaj attığı 12 yaşındaki kız çocuğunu yanına gelmeye iknaya çalışarak cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen şüpheli gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı

Bir annenin sosyal medyada yaptığı paylaşımlar üzerine harekete geçen Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, 12 yaşında bir kız çocuğuna sosyal medya üzerinden cinsel içerikli mesajlar gönderildiğini tespit etti. Sosyal medyada oluşan tepkiler üzerine çalışmalarını hızlandıran ekipler, zanlının sosyal medyada da kendi ismini kullandığını ve verdiği telefon bilgilerinden şahsın kimliği ve adresini tespit etti. Pendik’deki evine yapılan baskın sırasında bulunamayan ve temizlik işçisi olduğu öğrenilen R.E. bu sabah Maltepe’de bir yakının yanında gözaltına alındı.

Sosyal medyada kendini 25 yaşında tanıtan R.E.nin(39), evli ve bir erkek çocuğu olduğu öğrenilirken, gözaltına alınan zanlı Çocuk Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alındıktan sonra Savcılık kararı ile serbest bırakıldı. Zanlı ile ilgili şikayetçinin olmadığı belirtilirken, zanlının bilgisayar ve cep telefonuna el konulduğu ve incelemenin sürdüğü öğrenildi.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+5 = ?