logo


İstanbul’da seçim gerginliği

haberyskKartal’da AK Partililer seçim sonuçlarına itiraz etti. İlçe Seçim Kurulu’nda karşılaşan AK Partililer ve CHP’liler arasında kavga çıktı. Yaşanan arbede çevik kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle engellendi.

Kartal’da Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara CHP adayı Altınok Öz Belediye Başkanı oldu. Seçim sonuçlarına itiraz etmek AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külük, Erol Kaya, Osman Boyraz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belma Satır ve beraberindeki partililer Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’ndeki İlçe Seçim Kurulu’na gelerek itiraz dilekçesi vermek istedi. Bu sırada İlçe Seçim Kurulu’na giren Ak Partili vatandaşlar ve CHP’li vatandaşlar arasında tartışma çıktı. İlçe Seçim Kurulu tarafından sağduyu çağrıları yapılarak partililerin binayı boşaltması ve her iki taraftan da 3’er temsilcinin bulunması istendi. Ancak partililer binayı bir türlü boşaltmadı. Gitgide tartışmalar bir süre sonra kavgaya dönüştü.

Yaşanan arbede üzerine çevik kuvvet polisleri devreye girdi. Binaya giren çevik kuvvet ekipleri İlçe Seçim Kurulu girişini kapattı. Partililerin binayı boşaltmamakta ısrar etmesi üzerine çevik kuvvet ekipleri tarafından vatandaşlar dışarıya çıkartıldı. Her iki tarafında bina önünde gergin bekleyişleri sürüyor.

Etiketler:

Share