logo


18 Ekim 2015

İstanbul’da şafak baskını: Bir kadın polisler tarafından vuruldu

polis

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyon sırasından 24 yaşındaki Dilek Doğan isimli kadının polisler tarafından vurulduğu iddia edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 04.00’da Ataşehir ve Sarıyer’de operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Esenler, Oruç Reis Mahallesi ve Bağcılar’da önceden belirlenen çok sayıda adrese baskın düzenlendi.

Ellerinde IŞİD üyesi canlı bomba listesi olduğu halde hiçbir müdahalede bulunmayan polisin operasyonun gerekçesi olarak “canlı bomba arıyoruz” dediği öğrenildi.

dilek

[Haber görseli]Düzenlenen operasyon sırasından 24 yaşındaki Dilek Doğan isimli bir kadının polisler tarafından vurulduğu iddia edildi. Sosyal medyada Doğan için hashtag açıldı ve genç kadının ağır yaralı olduğu belirtildi.

Operasyon kapsamında 12 kişi gözaltına alındı.

“POLİS VURDU”

Hastane önünde gazetecilere açıklama yapan Dilek Doğan’ın ağabeyi Emrah Doğan, operasyon başladığı sırada kapı önünde oturduklarını belirterek, polisin önce tartakladığını ardından silah kullandığını, bu silahtan çıkan kurşunun kız kardeşine isabet ettiğini iddia etti.

Doğan polisin kız kardeşini hedef alarak ateş ettiğini ileri sürdü ve şikayetçi olacaklarını söyledi. Emrah Doğan ayrıca yaralı kardeşi için gelen ambulansın olay yerine geç ulaştığını söyledi.

Halkın Hukuk Bürosu (@HalknHukuk) twitter hesabından operasyonla ilgili bu bilgiler paylaşıldı.

tweet

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+8 = ?