logo


İstanbul’da kuyumcu soygunu!

haberkuyumcusoygun2İstanbul Ümraniye’de lüks ciple bir kuyumcuya gelen 4 kişi, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdikten sonra yaklaşık 2 kilogram altını alarak kayıplara karıştı.

Olay, Alemdağ Caddesi 73 numarada 04.15 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre lüks bir otomobille kuyumcuya gelen kimliği belirsiz silahlı 4 kişi, etrafı kolaçan ettikten sonra dükkana yöneldi. Kendilerine doğru gelen güvenlik görevlisini silahla korkuttuktan sonra etkisiz hale getiren şüpheliler, önce kepenkleri ardından da camı kırarak içeri girdi. Kısa süre içinde tezgahta bulunan yaklaşık 2 kilo altını alan şahıslar, araçlarına binerek kayıplara karıştı.

Şahıslar olay yerinden kaçtıktan sonra güvenlik görevlisi polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak inceleme yaptı. Dükkânın güvenlik kamera görüntülerini izleyen ekipler, kaçan şahısların kimliklerini belirlemeye çalıştı. Öte yandan alarma geçen polisler, plakasını belirledikleri lüks araç ile şahısları yakalamak için bölgede çalışma başlattı. Olayla ilgili polis ekiplerinin soruşturması sürüyor.

“YAKLAŞIK 2 DAKİKA SÜRMÜŞ”
Soyguncuların yaklaşık 2 kilo altın aldıklarını iddia eden kuyumcunun sahibinin oğlu olduğu öğrenilen Berk Sever: “Güvelik şirketinin araması üzerine geldik. Geldiğimizde zaten işi bitirmişlerdi. Saat 04.15’de buraya geliyorlar. Kepengin kilitlerini demir makasla kırıp kepengi açıyorlar. Kepengin kilidini kırmaları çok fazla vakit almamış ama camı kırmaları 3-4 dakikalarını almış. İçeri girip çıkmaları da yaklaşık 1 dakika ile 2 dakika arasında sürmüş. Buraya beyaz bir ciple yanaşmışlar. Buradaki güvenlik görevlisi arkadaşta gelip onları korkutmaya çalışmış. Güvenlik kamera görüntülerinden gördüğüm kadarıyla kilidi alıp arkadaşa fırlatmış. Silah falanda çekmiş buradaki şoför ona. Sonra polise haber veriyor arkadaş. Altınlar balkonun içindeydi kasada da vardı ama onlara dokunmaya fırsatları olmamış. Tahmini olarak 1 kilo, 2 kilo civarı altın kaybımız oldu. 3 kişi saldırıyı düzenliyor. Üçünün de kafasında kapşonlar var. Kimlikleri kamera görüntülerinden çok zor tespit edilebilir” dedi.

Güvenlik görevlisi ise, ”Bağırdım. Polisi aradım. Polisi aradım geldi. Yüzlerinde maske yoktu. Kapüşon çekmişlerdi. Beyaz bir cip ile geldiler. Etrafa baktılar. Yanaştım onlara bana silah çektiler. Ben de köşeye kaçtım. Bağırdım, polis çağırdım” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Share