logo


İstanbul’da polis ekipleri alarmda! Gözaltılar var…

Beşiktaş’ta Şehitler Tepesi’ne yakın bir mesafeye bırakılan motosiklet polisi alarma geçirdi. Yol trafiğe kapatılırken bomba uzmanı ekipler bekleniyor. Reina saldırısıyla ilgili şok denetimler artarken, Atatürk Havalimanı’nda 2 kişi gözaltına alındı. Bu arada saldırganının yakalanması için polise ihbar yağıyor. Polis, gelen ihbarları tek tek değerlendiriyor.

Beşiktaş’ta Şehitler Tepesi’ne yakın bir mesafeye bırakılan motosiklet polisi alarma geçirdi. Yol trafiğe kapatılırken bomba uzmanı ekipler bekleniyor.

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA 2 GÖZALTI

Reina’ya yaptığı saldırıdan sonra kaçan terörist için sınır kapılarında alarm verilirken Atatürk Havalimanı’nda polis incelemelerini artırdı. Teröristin profiline benzeyen yolcular , Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından sorgulanıyor. Bugün de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Metro Katı arama noktasından geçen bir kişi ve yanındaki arkadaşını polis gözaltına aldı. Alınan bilgiye göre ismi öğrenilemeyen iki kişinin Reina saldırısını gerçekleştiren teröristle ilişkili olabilecekleri şüphesiyle gözaltına alındığı öğrenildi. Şüpheliler Atatürk Havalimanı’ndan Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İHBAR YAĞIYOR

İstanbul Ortaköy’de yeni yılın ilk saatlerinde gece kulübü Reina’ya saldırı düzenleyen teröristin görüntülerinin medyada yayınlaması ile birlikte polise ihbar yağmaya başladı. Gün içerisinde ardı ardına gelen ihbarların adreslerinden biri olan Üsküdar Kısıklı’daki adrese gelen ekipler, zanlıya benzeyen bir kişiyi inceledi.

Reina’ya terör saldırısı düzenleyerek kayıplara karışan teröristin görüntülerinin medyada yer alması, polis kadar vatandaşları da harekete geçirdi. Gün içerisinde zanlıya benzeyen çok sayıda eşkal, polise ihbar edildi. Üsküdar Kısıklı’da zanlıya benzerliği ile dikkat çeken bir inşaat işçisi de o ihbarların arasında yerini aldı. Kısa sürede Selami Tekkesi Sokağa gelen ekipler, sokağı dolaştıktan sonra eşkale benzeyen bir şahsı inşaatta çalışırken buldu. Saldırgana benzerliği ile dikkat çeken şahıs, ekipler tarafından kimlik kontrolünden geçirildi ve sorgulandı. Şahsı inceleyen ekipler, ihbarın asılsız çıkması üzerine sokaktan ayrıldı.
İSTANBUL’DA POLİSTEN ‘ŞOK’ DENETİM

REİNA’daki terör saldırısını yapan şüphelinin bulunması için alarma geçen İstanbul polisi, çeşitli noktalarda şok denetimler yapıyor.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler saat 13.00 sıralarında Uzunçayır’daki metrobüs durağı çıkışında denetim yaptı. Metrobüsten inenler incelenip, kimlik kontrolleri yapılırken çantalar didik didik arandı.

Etiketler: » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+5 = ?