logo


İstanbul’da kuvvetli yağış uyarısı!

İstanbul’da henüz beklenen yağmur başlamadı. İstanbul’da bulutlu bir hava gözlenirken sağanak yağışın öğle saatlerine kaldığı belirtildi. İstanbul’da şiddetli sağanak yağışının öğle saatlerinde gelmesi beklenirken yetkililer dolu yağışına karşı da uyardı..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kuvvetli yağış uyarısının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da dolu ve yağmura karşı halkı uyarmasının ardından şiddetli yağış için İstanbul’da teyakkuza geçildi. İstanbul’da öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yetkililer dolu yağışına karşı da halkı uyardı.

“İSTANBUL’DA YAĞIŞ 1 SAATE BAŞLAR”

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen yaptığı açıklamada, “1 saat sonra İstanbul’da yağış başlar. Uzun süreli bir yağış. Dışarıda fazla kalmayın” uyarısı yaptı.

İSTANBUL’DA DOLU ALARMI. KAPALI OTOPARKLAR TIKA BASA DOLDU

Art arda yayınlanan hava durumu uyarıları İstanbullar’ın çok farklı tedbir almasına neden oldu.. Bunda geçtimiz günlerde yaşanan sıradışı dolu yağışı, bu yağışın özellikle otomobillerde yol açtığı hasarların etkisi var. Otomobillerini bugün yaşanması beklenen dolu yağışından kaçırmak isteyen sürücüler Üsküdar’da kapalı otoparklara akın etti. Bu bölgede otoparklar ağzına kadar doldu hatta kapılarını da kapattı. Kapılarını kapatıp artık otomobil almayan parklardan biri de 4 katlı bu otopark. Kapıya kadar gelip “dolu” tabelasını gören İstanbullu sürücüler bir başka otopark arayışına giriyor.

Otopark çalışanı “Dolu yağacak dediler otopark tamamen dolu. Daha önce bu kadar yoğunluk hiç olmadı.Meteorolojinin uyarı nedeniyle otoparkımız doldu” diye konuştu.

Yurdun kuzey kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Orta ve Batı Karadeniz ile Kütahya, Manisa, Çankırı, İzmir, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri, Eskişehir’in kuzeybatı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Orta ve Batı Karadeniz ile Kütahya, Manisa, Çankırı, İzmir, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri, Eskişehir’in kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa, Karabük çevrelerinde kuvvetli, Sakarya, Bartın, Düzce, Zonguldak çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 28

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

İzmir: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

Adana: Parçalı ve az bulutlu 35

Antalya: Az bulutlu ve açık 32

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 31

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36

Kaynak:Milliyet

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?