logo


İstanbul’da kar tatiline devam!

kar tatiliİstanbul’da gece saatlerinde etkisini artırması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okullar (7 Ocak Çarşamba) tatil ilan edildi. Ankara’da da ve bazı illerde 2 gün eğitime ara verildi.

İstanbul’da yağıştan çok fırtına ve soğuk hava etkili olacak. Gece don ve buzlanma olabilir. Kar, kentteki etkisini, Anadolu Yakası’nda perşembe sabah saatlerine kadar, Avrupa Yakası’nda da çarşamba akşam saatlerine kadar sürdürecek. Meteoroloji zirai don uyarısı yaptı. İstanbul yarın -4’ü görecek. Öte yandan İstanbul Valiliği, 7 Ocak Çarşamba günü de okulların tatil edildiğini açıkladı.
Ankara’da ve bazı illerde de eğitime 2 gün ara verildi. Ankara dışında bazı illerde de yarın okul yok. Kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor TIKLAYIN İstanbul’da yoğun kar yağışı kendisini göstermeye başladı.
Bugünü tatil yaparak geçiren öğrenciler şimdi “07 Ocak Çarşamba günü okullar tatil mi?” sorusunu sormaya başladı. Bu soruya yanıt akşam saatlerinde geldi. 7 Ocak Çarşamba günü tatil ilan edildi.

ACİL TELEFONLAR

İstanbul Valiliği ayrıca, vatandaşların ihtiyaç duydukları durumlarda, İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün (İstanbul AFAD) 0 212 455 70 00 ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) 0 212 444 25 66 numaralı telefonlarını arayabileceklerini duyurdu. Ankara’da 2 gün tatil Ankara Valiliği, 7-8 Ocak tarihlerinde temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verildiğini açıkladı. Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden; 7-8 Ocak tarihlerinde Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Vatandaşlarımızın, oluşacak aşırı buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır.”

İZMİR’DE DE KAR YAĞIŞI BAŞLADI

İzmir’de, hava sıcaklıklarında görülen düşüş ardından yüksek kesimlerde kar yağışı başladı. Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, İzmir’de de etkili olmaya başladı. İzmir’de bir süreden bu yana geceleri sıfırın altına inen, rüzgarla birlikte çok daha fazla hissedilen soğuk hava biraz azaldı. Ancak, kar yağışı başladı. Bornova İlçesi başta olmak üzere otomobillerin üzeri, kaldırım ve çatılar beyaz örtüye kaplanmaya başladı. Gece taksicilik yapan 48 yaşındaki Cengiz Savurkaç, “Hava iyice soğudu, kar yağışı İzmir’de, başladı. Kimse evden çıkmadığı için iş yapamaz olduk” dedi.

İŞTE OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER

Düzce Valiliği akşam saatlerinde kar yağışının yoğunlaşması üzerine il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulları yarın bir gün süreyle tatil etti. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile çalışanlar ise yarın idari izinli sayılacak. KONYA’DA OKULLARA 1 GÜN DAHA KAR TATİLİ Konya’da olumsuz hava şartları nedeniyle tüm ilçeler ve il merkezinde okullar 7 Ocak Çarşamba günü 1 gün süreyle daha tatil edildi. Konya Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayı nedeniyle 7 Ocak Çarşamba günü 1 gün daha tatil kararı verildiği belirtilerek, “Konya’nın tüm ilçeleri ve il merkezinde okullar 1 gün tatil edildi. Tatil olan yerlerde hamileler ve engelliler de 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır” denildi. BURSA’DA EĞİTİME 1 GÜN ARA Bursa’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de 7 Ocak günü idari izinli sayılacak. Bursa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, ilin merkez ilçeleri de dahil olmak üzere tüm ilçelerde, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeni ile 7 Ocak 2015 Çarşamba günü 1 gün süre ile tüm anaokulu, ilkokul, orta okul ve liseler tatil edildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelliler de 7 Ocak 2015 Çarşamba günü 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklar.

KAYSERİ’DE OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ

Vali Orhan Düzgün, twitter hesabından yaptığı duyuruda, “İlimizdeki olumsuz hava şartları nedeniyle 7/1/2015 Çarşamba günü okullar (üniversiteler hariç) tatil edilmiştir” dedi. Vali Orhan Düzgün’ün bu duyurusundan sonra Vali Orhan Düzgün’e teşekkür tweetleri atıldı. Okulların tatil olduğunu Vali Orhan Düzgün’ün attığı tweetten öğrenen bir öğrencinin ise, “Senin canını yerim Valim” diye yazması dikkat çekti.

AMASYA

Amasya’da il genelinde etkili kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek. Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam ettiğini belirtti. Hava koşulları nedeniyle bugün bazı ilçelerde ve taşımalı sistemin uygulandığı yerlerde okulları tatil ettiklerini anımsatan Güneş, “İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı gereği yarın tüm il genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler tatil edildi” dedi.
KARABÜK Kentte kar yağışı nedeniyle tüm okullarda eğitim öğretime yarın için ara verildi Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği bildirilerek, bu nedenle kentte Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda eğitim öğretime yarın ara verildiği belirtildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışından dolayı eğitime yarın da ara verildiği bildirildi. DENİZLİ Denizli Valiliği, kentteki yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün için verilen tatil kararının, yarın için de uzatıldığını duyurdu.
ÇORUM Çorum Valisi Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta okullarla kamuda çalışan halime ve engelliler için verilen tatil kararının bir gün daha uzatıldığını belirtti. Yarın da aynı olumsuzlukların devam edebileceği düşüncesiyle merkez ve 13 ilçede İl Milli eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaokulların tatil edilmesine karar verildiğini ifade eden Vali Kara, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.
KASTAMONU Yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ve yarın ara verildi.
ADIYAMAN (ÇELİKHAN)

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde eğitime 2 gün ara verildi.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ), olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime yarın ara verildi. KOÜ Rektörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışından dolayı yarın eğitim-öğretime ara verildiği, KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi hizmetlerinin ise normal işleyişinde sürdürüleceği kaydedildi. İslahiye’de yağmur nedeniyle 2 okul tatil edildi Sağanak yağmur nedeniyle İslahiye Kaymakamlığı, Kayabaşı ve Hasanlök mahallelerindeki 2 ilkokulu 1 gün süreyle tatil etti. Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde, dün gece başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak yağmur yaşamı olumsuz etkiledi.

İDO VE BUDO’DAN SEFER İPTALLERİ

İDO’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, saat 13.40’daki Kadıköy-Yenikapı-Bursa, 15.00’deki Kadıköy-Yenikapı-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu-Bursa, 18.30’daki Bostancı-Yenikapı-Bandırma ile 18.40’daki Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamadı. Bursa Deniz Otobüsleri’nin (BUDO) bazı seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliğinden (BURULAŞ) yapılan açıklamada, 15.00, 17.15, 19.00 ve 21.00 saatlerindeki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş), 15.30, 18.00, 20.00 ve 21.15’teki İstanbul (Kabataş)-Bursa (Mudanya) seferlerinin, elverişsiz hava koşulları dolayısıyla iptal edildiği kaydedildi. Ayrıca, 15.30’daki İstanbul (Kabataş)-Armutlu (İhlas) ile 17.00’deki Armutlu (İhlas)-Bursa (Mudanya) seferlerinin de iptal olduğu belirtildi.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+9 = ?