logo


İstanbul’da film senaryosu gibi cinayet!

İstanbul’da film senaryosu gibi cinayet!

İstanbul Kadıköy’deki bir otelde işlenen cinayet polisleri bile şaşırttı…

Kadıköy Kurbağalıdere Caddesin’deki bir otelde 21 Eylül 2015 günü meydana gelen olay şöyle gelişti; Mardin’de 16 yaşındaki kızı kaçıran şahıs, kızın babasının azmettirmesi sonucu karı-koca olan çift tarafından otel odasında bıçaklanarak öldürüldü. Film senaryolarını aratma cinayet, polisin titiz çalışması sonucu aydınlandı.

Otele 3 kişinin geldiğini, evli çiftin otelden ayrıldığını ancak onlarla beraber gelen ve yanlarındaki odaya yerleşen Ercan İlhan’ın otelden ayrılmadığını gören otel görevlisi şüphelenerek odayı kontrol etti. Zil sesine içeriden tepki verilmemesi üzerine yedek anahtarı ile kapıyı açan görevli, Ercan İlhan’ın kanlar içindeki cansız bedeni ile karşılaştı.

İhbar üzerine otele gelen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, İlhan’ın çeşitli yerlerinden aldığı bıçak darbeleri sonucu öldüğünü belirledi. Otele kimlik ibraz etmeden yerleştiği için polis, önce kimlik bilgisi bulunmayan kişinin Ercan İlhan olduğunu belirledi. Ardından da İlhan’ın oğluna ulaşarak ifadesine başvurdu. İlhan’ın oğlu, babasının 3 ay önce Mardin’de 16 yaşında bir kız kaçırdığını, bu nedenle kızın ailesi ile aralarında bir husumet oluştuğunu söyledi. Bu olayın ardından kızın ailesine teslim edildiğini ve ailesinin de İstanbul’a göç ettiğini belirten İlhan’ın oğlu, babasının bu husumet nedeniyle öldürülmüş olabileceğini söyledi.

3 KİŞİ GİRİP, 2 KİŞİ AYRILDILAR

Otelin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, 3 kişinin otele geldiğini ve 2′sinin otelden ayrıldığını tespit etti. Güvenlik ve mobese kameralarını takibe alan polis ekipleri, şüpheli 2 kişinin Mardin otobüsüne bindiğini belirledi. Otobüs Çorum’da dinlenme tesislerinde mola verdiğinde şahıslar gözaltına alındı. Kimlik kontrollerinde bu kişilerin Süleyman A. (34) ve Türkan A. (28) isimli karı koca oldukları belirlendi.

Türkan A. ifadesinde, İlhan’ın kendisini cep telefonunu arayarak günlerce rahatsız ettiğini ve sözlü tacizde bulunduğunu söyledi. Durumu eşine bildirdiğini belirten Türkan A., konuşarak İlhan A.’yı ikna edip vazgeçirmek için İstanbul’a geldiklerini anlattı. Bir otele gittiklerini, eşi ile kendisinin bir odaya, İlhan’ın da yanlarındaki odaya yerleştiğini belirten Türkan A., kendisiyle konuşmak için İlhan’ın odasına gittiğini söyledi. Konuşurlarken İlhan’ın kendisine tacizde bulunmaya çalıştığını iddia eden Türkan A., bu sırada eşinin de yanlarına geldiğini söyledi. Eşinin karşılaştığı manzara karşısında olaya müdahale etmeye çalıştığını belirten Türkan, bu sırada İlhan’ın masa üzerindeki bıçağı alarak eşine saldırdığını öne sürdü. Bir süre kavga ettiklerini ve kendisinin de İlhan’ın elindeki bıçağı almak için çabaladığını belirten Türkan, ellerindeki yara izlerinin de bu sırada olduğunu söyledi. Yere düşen bıçağı aldığını belirten Türkan A., bıçağı İlhan’a doğru rastgele salladığını ve İlhan’ın yere yığılması üzerine korkudan olay yerinden kaçtıklarını söyledi.

POLİSİN TEKNİK TAKİBİ OLAYI ÇÖZDÜ

Polis bir yandan bu ifadeyi alırken bir yandan da husumet iddiası nedeniyle kaçırılan 16 yaşındaki Sultan Ö.’nün babası Cemal Ö.(50) ile ilgili de incelemelere başladı. İnceleme sonunda polis, baba ile şüpheli çift arasında telefon irtibatı olduğunu belirledi. Yapılan çalışmalarda baba Cemal Ö.’nün azmettirmesi sonunda Türkan A.’nın, sosyal paylaşım siteleri vasıtasıyla Ercan İlhan ile bağlantı kurduğu iddia edildi. Bir süre sanal arkadaşlığın ardından İstanbul’da buluşmaya geldiklerini belirledi. Polis, Türkan A.’nın ifadesinin yalan olduğunu ise otelin güvenlik kamera kayıtlarından ortaya çakırdı. Çünkü kayıtlarda 3 kişinin otele birlikte geldiklerini belirleyen polis, Türkan A. ile Ercan İlhan’ın, otele el ele tutuşmuş halde girdiklerini tespit etti. Bu durum ise kadın şüphelinin anlattığı ile çelişiyordu. Daha sonra da plan gereği Türkan A.’nın, birlikte olmak için odasına giriyormuş gibi İlhan’ın odasına girdiğini belirledi. İlhan’ın boş bir anında odaya Süleyman A.’nın da gelerek cinayeti eşi ile birlikte işledikleri öne sürüldü. Polis, Türkan A.’nın, bağırmaması için İlhan’ın ağzını eli ile kapamaya çalıştığını, bu sırada İlhan’ın ısırması nedeniyle elinin yaralandığını, Süleyman A.’nın ise bıçağı kullanarak cinayeti işlediği ihtimali üzerinde duruyor. Gözaltında bulunan 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’da bulunan Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+7 = ?