logo


İstanbul’da dev uyuşturucu operasyonu

İstanbul’da polis gece saat 03:00 sularında uyuşturucu satıcılarına yönelik dev bir operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınırken bazı şüphelilerin ise gözaltına alınmamak için polise direndiği görüldü.

İstanbul’da, son yılların en geniş kapsamlı uyuşturucu operasyonlarından biri yapılıyor.

Alınan bilgiye göre İstanbul Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Terörle Mücadele, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Yunus polislerinin de desteğiyle Gaziosmanpaşa ilçesindeki Sarıgöl Mahallesi merkezli 100 adrese yönelik eş zamanlı operasyon başlattı.

Özel eğitimli narkotik köpekleri ve iki polis helikopterinin eşlik ettiği operasyonda, yaklaşık bin 500 özel ekip görev aldı.

“Torbacı” olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda, özellikle Gürbüz Sokak’taki bütün binaların kapıları koçbaşı yardımıyla kırılarak içeri girildi ve detaylı aramalar yapıldı.

Çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda, çeşitli tür ve miktarlarda uyuşturucu maddenin yanı sıra çok sayıda silah ve mermi ele geçirildi.

Polis ekiplerinin operasyon kapsamındaki aramaları sürüyor.

HAMİLE KADININ İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU BULUNDU

Aramalar sırasında 17 yaşında olduğu öğrenilen bir kadının iç çamaşırında poşete içerisinde uyuşturucu madde ele geçirildi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Aramalar sırasında uyuşturucu madde bulunduran ve sattığı belirlenen çok sayıda kişi gözaltına alındı. Bazı şüphelilerin ise gözaltına alınmamak için polise direndiği görüldü.

BİNADA GÜVENLİK KAMERALI ÖNLEM

Polis ekiplerinin Akarlar Sokağı’nda baskın yaptığı 3 katlı bir binada is sokak başlarını ve binanın girişini gösterecek şekilde monte edilmiş 3 güvenlik kamerası bulunduğu görüldü.

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+4 = ?