logo


İstanbul ve Ankara’da polis müdahalesi

polis müdahalesiAnkara ve İstanbul’da Ali İsmail Korkmaz kararını protesto için toplanan gruplara polis biber gazı ve TOMA’larla müdahale etti.

Dün Kayseri’de görülen Ali İsmail Korkmaz davasından çıkan kararı protesto etmek isteyen 100 kişilik grup Kızılay Güvenpark’ta biraraya geldi. Grup adına yapılan basın açıklamasında davadan çıkan sonuç eleştirildi.

Grup üyeleri yaptıkları basın açıklamasının ardından toplu şekilde yürümek istedi. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri grubun önünü kesti. Polis yetkilileri anonslarla gruba dağılması yönünde uyarıda bulundu. Grubun yürüyüşte ısrar etmesi üzerine çevik kuvvet ekipleri gruba biber ve tazyikli suyla müdahale etti. Müdahalenin ardından eylemciler sokak aralarına kaçarak dağılırken, olayda 13 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İSTANBUL’DA POLİS MÜDAHALESİ
Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz davasında çıkan kararı protesto eden yaklaşık 500 kişilik bir grup akşam saatlerinde Kadıköy Boğa Meydanında bir araya geldi.

Kadıköy’de polis müdahalesi

Ali İsmail Korkmaz davasında verilen kararları protesto eden grup daha sonra sloganlar atarak yürüyüşe geçti.Burhaniye Caddesine doğru yürüyen grup daha sonra tekrar Boğa Meydanına gelerek bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından dağılmaya başlayan grup arasında bazı kişiler havai fişekler attı. Bunun üzerine polis gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Grupla polis arasında ara sokaklarda kovalamaca yaşanırken bazı göstericiler gözaltına alındı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+10 = ?