logo


09 Ocak 2017

İstanbul Valisi Vasip Şahin’den mesai açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kar yağışı nedeniyle İstanbul’da kamu kurum ve kuruluşlarında mesai bitim saatinin 15.30’a çekildiği açıkladı.

İstanbul’da cuma günü başlayan kar yağışı pazartesi sabahı itibarıyla da etkisini sürdüyor. Geceboyu devam eden yağışlar nedeniyle ara sokaklarda yeniden kar birikintileri görülüyor. Kar yağışıyla birlikte sıcaklıklarda büyük düşüş yaşandı. İstanbul’da yağışların perşembe gününe kadar kar ve karla karışık yağmur halinde devam edeceği tahmin ediliyor.

İstanbul Valisi’nden açıklama

İstanbul Valisi Vasip Şahin twitter mesajında, “Kar yağışı nedeniyle bugün İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında mesai 15.30’a çekilmiştir” bilgisini paylaştı.

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Şehir Hatları ile İstanbul Deniz otobüsleri (İDO) seferlerinde iptaller yaşanıyor. İstanbul Boğazı İse çift yönlü olarak gemi geçişlerine kapatıldı.

İBB, kar yağışının Boğaz çevresi, Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Maslak, Kağıthane, Fatih, Beşiktaş, Kavacık, Şişli, Eyüp, Arnavutköy, Sultangazi ve Kemerburgaz’da tipi şeklinde devam ettiğini kaydetti. Kar yağışının başlaması ile TEM ve D-100’de kış lastiği veya zincir takmayarak yolda kalan 250 TIR ve ağır vasıta itfaiye ile yol bakım ekipleri tarafından çekildiğini belirten İBB, bu sabah saat 08:00 itibariyle ölçülen kar kalınlıklarını ise şöyle açıkladı:

– Çatalca-Subaşı: 122 cm,

– Hadımköy, Yassıören: 105 cm,

– Büyükçekmece, Sultangazi, Arnavutköy 68 cm,

– Başakşehir, Esenyurt, Beylikdüzü, G.O.Paşa: 62 cm,

– Ağva-Teke, Beykoz, Sarıyer, Zekeriyaköy: 55 cm,

– Alemdağ, Ömerli, Alibeyköy, Kağıthane, Maslak:45 cm,

– Uğur Mumcu, Çamlıca, Bahçelievler, K.Çekmece: 35 cm,

– Çekmeköy, Ümraniye, Sancaktepe: 30 cm,

– Ataşehir, Maltepe, Kadıköy, Üsküdar, Şile, Beşiktaş, Bakırköy: 20-25 cm,

– Pendik, Kartal, Tuzla: 10-15 cm.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+2 = ?