logo


İstanbul onu arıyor!

zekeriyakoySarıyer Zekeriyaköy’deki evinden dün sabah saatlerinde çıkan 3,5 yaşındaki Pamir her yerde aranıyor. Sabah saatlerinde AKUT’tan yapılan açıklamada, “Pamir’in yürümesinin daha kolay olduğu yerleri tarayacağız” açıklaması yapılırken bölgede bekleyiş sürüyor.

Sarıyer Zekeriyaköy Fesleğen Sokakta bulunan evinden anne ve babası uyurken tek başına çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik’ten dünden bu yana haber alınamıyor. Dün saat 09.00 sıralarında çocuğunun evde olmadığını farkeden baba Serdar Dikdik olayı polise ve jandarma ekiplerine haber verdi. Babanın ihbarıyla olay yerine gelen jandarma ekipleri küçük Pamir’i bulmak için çalışma başlattı. Önce yakın alanlar arandı. Daha sonra ormanlık alana giren jandarma ekipleri küçük çocuğu aramaya devam ediyor. Bir yandan da üst sokakta bulunan su kuyusu çocuğun içine düşme ihtimaline karşı itfaiye ekipleri tarafından boşaltılıyor.

GÜVENLİK KAMERALARI TEK TEK TARANDI
Çevredeki güvenlik kamera kayıtları da tek tek tarandı. Kamerada kayıtlarında da henüz izine rastlanmazken, jandarma komando ekiplerinin yanında, itfaiye ekipleri, kamu ve sivil kurumlara ait çeşitli arama kurtarma ekipleri, Jandarma sualtı kurtarma ekipleri de aramalara katıldı. Arama çalışmaları hava karardıktan sonra da devam ediyor.

‘PAMİR ORMANLIK ALAN DAHİL HER YERDE ARANIYOR’
Sabah evde uyudukları sırada çocuğunun evden ayrıldığını söyleyen acılı baba Serdar Dikdik “Çocuğumuz evin kapısını açarak evden kaçmış. Sabah 9.30’dan itibaren yok. Polis Jandarma herkes arıyor. Çocuğumu görenlerin, duyanların haber vermesini bekliyoruz” dedi.

Çocuğunun 3,5 yaşında olduğunu üzerinde uyku tulumu ile ayakkabısız olarak kayıplara karıştığını belirten baba, “Polise Jandarmaya haber verdik. Pamir ormanlık alan dahil her yerde aranıyor. Sosyal medyada da duyuru yaptık. Herkesten yardım bekliyoruz” diye konuştu.

VİLLA HAVUZLARINA DA BAKILIYOR
Bölgedeki su kuyuları çocuğun içine düşme ihtimaline karşı tek tek taranırken bazı kuyuların suyu jandarma ekiplerince tahliye ediliyor. Site ve villalara ait havuzlar dalgıçlar tarafından tarandı. Zekeriyaköy sakinleri de ekipleri her an yalnız bırakmayarak aramalara katıldı.

SOSYAL MEDYADAN DUYANLAR DA ARAMALARA KATILDI
Mahalle sakinleri zaman zaman arama ekiplerine öncülük ederek tespit edilen boş binalarda da aramalar yaptı. Sosyal medyada organize olan vatandaşlar Zekeriyaköy’e gelerek ellerinde fenerlerle aramalara katıldı. Sosyal meyda olayı duyup geldiğini belirten vatandaşlar, “Aramalara katılmaya geldik” dedi.

AKUT EKİBİ DE ARAMALARA BAŞLADI
Olayı haber alan AKUT ekibi de dün saat 16.00’dan itibaren aramalara katıldı. Yeni güne hazırlanan AKUT ekibi için basın mensuplarına bilgi veren Saydun Gökşin, “Aramalar dün 11.00’dan beri devam ediyor. Önce köpekli aramalar yapıldı. Sonra bütün alan Jandarma ve STK’ların desteğiyle arandı. Şuan sadece köpekli arama yapılıyor. Bu sabah şu kararı verdik daha çok patika araması yapacağız. Pamir’in yürümesinin daha kolay olduğu yerleri tarayacağız. Saat 10.00’da köpeklerin alandan gelmesinden sonra tekrar aramalarımıza devam edeceğiz” dedi.

ARAMALAR BÜTÜN GECE SÜRDÜ
Sarıyer’deki evinden çıkan ve 24 saattir haber alınamayan Pamir için aramalar gece de sürdü. Sabah saatlerinde aramalarını bir süreliğine sona erdiren ekipler, yeniden aramalara başlamak için koordine oluyor. Gece ormanlık alanda küçük Pamir’i bulmak için çalışan Jandarma ve AKUT ekipleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi’nin gönderdiği mobil büfelerden çay ve poğaça alarak kahvaltı yaptı.

Etiketler:

Share