logo


İstanbul Aydın Üniversitesi’nde mini etek yasağı!

yadigar-izmirli-160Aydın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yadigar İzmirli, birimlerini gönderdiği yazıda kadınlar için mini etek, kolsuz ve çok açık yakalı gömlek, uyarısı yaptı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, yazdığı yazıda üniversitede kadınlar için mini etek ve kolsuz, çok açık yakalı gömlek, erkekler için de kravat uyarısı yaptı.

Prof. Dr. İzmirli’nin tüm akademik ve idari personel dağıtılması talimatını verdiği yazıda kamu görevlileri için geçerli kılık kıyafet yönetmeliği de hatırlatıldı.
grihat.com’un haberine göre; üniversitede dağıtılan yazıda “Üniversitede görevli akademik, ve idari personelin kılık kıyafetinin, yapmakta olduğu görevin gereklerine uygun olması büyük önem taşımaktadır. İdari ve akademik personelin sözkonusu yönetmelik hükümlerine uygun davranmaları konusunda takip ve uygulama mükellefiyeti birim amirlerine ait olup , gereğini önemle rica ederim” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+6 = ?
#

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde mini etek yasağı!” için 1 yorum

  1. özlem duman : diyor ki:

    kimse benim giyeceğim şeye karışamaz.ben her zaman mini etek giyiyorum.bunuda kimse engelliyemez.önemli olan eğitim bacak arası değil.

    0