logo

21 Kasım 2015

IŞİD’in yeni Türkçe videosunda yok yok: Atatürk, Erdoğan, Öcalan, ülkücüler…

erdoğan

IŞİD, yeni bir propaganda videosu yayınlayarak Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, PKK lideri Abdullah Öcalan ve ülkücüleri hedef aldı.

Daha önce yayınladığı bir videoyla Türkiye’yi tehdit eden ve Bursalı bir esnaf çıkan IŞİD militanlarından ‘Ebu Ammar‘, “Daha büyük bir video hazırlanıyor. Yakında o da çıkar inşallah” demişti. Söz konusu video bugün yayınlandı.

‘Türkiye ve ırkçılık ateşi‘

isid

Türkiye’nin kuruluş yıllarının anlatıldığı videoda ‘İslam düşmanlarının Haçlı ordularıyla Müslümanları bitiremediği‘ bunun yerine Turancılık hareketini keşfettiği savunuldu. Videoda, “Turancılık Müslümanların arasındaki imani kardeşliğin parçalanmasına neden oldu” denildi.

‘Bozkurt‘ akımının putperestlik olduğu dile getirilen videoda, daha da aşırıya gidilerek ırkçılık bağlarının İslami bağlardan daha üstün tutulduğu belirtilirek, “Kurda saygıyı namazın yerine geçirdiler” ifadeleri kullanıldı.

Atatürk’ten ‘laik Yahudi’ diye bahsediliyor

isid1

IŞİD videosunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sırasında ‘doğru yoldan ve Kuran’dan‘ uzaklaşıldığı savunulurken, tekke ve zaviyelerin kapatılması ve ‘şerhi kurallar‘ın kaldırılması eleştirildi. Devletteki ‘batılılaşma‘nın da hedef alındığı videoda, Avrupa’ya gönderilen öğrencilerin ‘sapıttığı’ ve döndüklerinde milliyetçilik bayrağını taşıdıkları savunuldu.

‘Laik Türkiye’ devletinin ilk lideri Atatürk’ün ‘İslam’ın açık sembollerini yok ettiği‘ ifade edilen videoda, “Bu laik Yahudi öldü. fakat arkasında Türklere sadece yoksulluk ve ziyan bıraktı” ifadeleri kullanıldı.

Öcalan da var

isid3

Videoda daha sonra Mustafa Kemal Atatürk ve Adolf Hitler’in de aralarında gösterildiği ‘ırkçı tağut‘ liderler sıralanırken, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın da ‘Yahudiler tarafından beslendiği ve Kürtler için büyük bir tehlike olduğu‘ iddia edildi.

Kürtçe konuşan bir IŞİD militanı ise “Kurtuluşumuzun ateistlerin eliyle olacağını mı zannediyorsunuz?” diye sorarak Kürtlerin IŞİD’e katılması yönünde çağrıda bulundu.

AKP’nin laik olduğu iddia edildi

‘Mürted’ diye bahsedilen Erdoğan’ın batılı siyasi ve dini liderlerle olan fotoğraflarının da kullanıldığı videoda, AKP’nin laik bir parti olduğu iddia edildi. ‘İslam kisvesi altına saklandığı‘ savunulan AKP’nin ‘gittiği yolun sapıklık ve yalandan başka bir şey olmadığı‘ söylendi.

IŞİD yanlılarını hapse atmakla suçlanan Türkiye’deki Müslümanları IŞİD’e katılma çağrısı yapılan video, Rakka’da insanların alışveriş merkezlerine gittiği ve çocukların parklarda gezdiği görüntülerle son buldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?