logo


13 Ekim 2015

IŞİD militanları bombalarla yakalandı

IŞİD

Ankara’daki terör saldırısına benzer bir saldırıyı Moskova’da planlayan IŞİD militanları, Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin düzenlediği bir operasyonla yakalandı.

Ankara’da 97 kişinin ölümüne neden olan saldırının ardından Rusya, Moskova’da da benzer bir terör saldırısı planlayan IŞİD’li teröristlerin yakalandığını duyurdu. FSB’nin yaptığı baskında 5 kilogram TNT gücünde patlayıcının ele geçirildiği belirtildi.
Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Moskova’da terör saldırısı planlayan IŞİD üyelerinin yakalama anını yansıtan görüntüleri yayınladı.
Videoda, terörist zanlılarının patlayıcıyı çamaşır makinesine sakladığı görülüyor. Bomba parçaları olduğu tahmin edilen nesneler banyoda tespit edildi. Patlayıcının yaklaşık 5 kilogram TNT gücünde olduğu ifade edildi. Terör saldırısının Moskova’daki toplu taşıma araçlarında düzenlenmesi planlanıyordu.

IŞİD KAMPLARINDA eğitim ALDI İDDİASI

Gözaltına alınanların bir kısmının Kuzey Kafkasya doğumlu Rusya vatandaşı olduğu, aralarından bazılarının IŞİD kamplarında eğitim gördüğü belirtildi. Zanlıların, Suriye’deki Rus hava operasyonundan çok önce memleketlerine döndükleri ifade edildi.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+2 = ?