logo


20 Ocak 2017

IŞİD bombalı araçla saldırdı

Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 150’nci gününde terör örgütü IŞİD, Suriye’nin El Bab bölgesinde Türk askerlerinin bulunduğu alana saldırdı. Saldırıda beş asker şehit oldu, dokuz asker de yaralandı.

Suriye sınırının teröristlerden temizlenerek güvenli hale getirilmesi için geçen 24 Ağustos’ta başlatılan ve 150’nci gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan Türk askerlerinin bulunduğu Suriye’nin El Bab bölgesindeki birliğe, öğleden sonra IŞİD terör örgütü saldırı düzenledi. Teröristlerin bombalı saldırısında beş askerimiz şehit düşerken, dokuz askerimiz de yaralandı.

TSK’DAN AÇIKLAMA
Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “El Bab’ın Suflaniyah bölgesinde saat 13:40 sularında DAEŞ terör örgütü mensubu teröristlerce gerçekleştirilen bombalı araç saldırısı sonucunda maalesef 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 9 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine başlanılmıştır” denildi.
Saldırının ardından IŞİD terör örgütü mensuplarının bulunduğu alanlar karadan ve havadan ateş altına alındı. Çatışmaların ardından yaralı askerlerin gelişi nedeniyle Kilis ve Gaziantep’teki hastanelerde alarm durumuna geçildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+6 = ?