logo


27 Haziran 2014

IŞİD 140’dan fazla Kürt çocuğu kaçırdı!

IŞİD terör örgütünün Suriye’de 140’dan fazla kürt çocuğunu kaçırdığı ve IŞİD kontrolündeki bir kampta tuttuğu iddia edildi.

IŞİD çocuk kaçırdı

Suriye ve Irak’ta hız kesmeden eylemlerine devam eden Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü hakkında korkunç bir gerçek daha ortaya çıktı. Örgütün Suriye’nin Halep kentinde 140 Kürt çocuğu kaçırdığı iddia ediliyor.
çocuk2

İNTİHAR BOMBACISI OLARAK YETİŞTİRECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Yaşları 14 ile 16 arasında değişen ve hepsi öğrenci olan çocuklara zorla radikal islami dersler verildiği ve infaz görüntüleri izletilerek beyinleri yıkandığı söyleniyor. Örgütün, kaçırdığı 140 çocuğu intihar bombacısı olarak yetiştireceği düşünülüyor.

OKUL OTOBÜSLERİ DURDURULUP KAÇIRILDI

Çocukların Halep’te okuldan evlerine döndükleri sırada, otobüslerinin militanlarca durdurulup kaçırıldığı belirtildi. IŞİD’in kontrolünde bulunan Manbij kasabasında tutulan çocuklardan biri olan ve kaçmayı başaran Muhammed, CNN International’a verdiği röportajda, ellerinde kalaşnikoflar olan militanların çocuklara intihar saldırıları izletilirken “Bunlar, Allah yolunda yapılan cihat” şeklinde telkinde bulunduğunu söyledi.

Halep’te 29 Mayıs günü okuldan döndükleri sırada eli silahlı militanlarca kaçırıldıklarını söyleyen Muhammed, Manbij’de bir camiye götürüldüklerini ve her odada 17 çocuk kalacak şekilde tutulduklarını iddia etti.

EĞİTİM ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLAR ÖZELLİKLE SEÇİLİYOR

İnsan Hakları İzleme Örgütü hazırladığı raporda, El Nusra ve IŞİD terör örgütlerinin eğitim çağındaki çocukları özellikle seçtiğinin altını çizdi.

çocuk3

Etiketler: » »

Share