logo


İşbirliği Forumu Kitaplaştı

Antalya’da gerçekleştirilen 2.Türk-Alman Bilimsel İşbirliği Forumu kitaplaştı.

AKVAM ve Berlin Alice Salomon Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin yayınladığı kitap iki ülke arasındaki bilimsel işbirliğinde yeni fırsatları anlatıyor. Türk-Alman Bilim Yılı’nın ilk yarısında çıkan kitabın, iki ülke akademik kuruluşları için önemli bir referans niteliği taşıdığı bildirildi.

Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ve Berlin Alice Salomon Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ASH) tarafından yayınlanan, “Türkiye ve Almanya – Toplum, Sağlık ve Eğitimde Araştırma, Öğretim ve İşbirliği“ adlı kitabın yaklaşık 500 sayfalık baskısı tamamlandı.

Editörlüğünü AKVAM Müdürü Prof. Dr. Erol Esen ve ASH Rektörü Prof. Dr. Theda Borde’nin yaptığı kitap, Türkiye ve Almanya’dan tanınmış araştırmacılar, uzmanlar ve bilimsel kuruluş temsilcileri tarafından kaleme alınan toplam 29 makaleden oluşuyor. Makaleler, Türk-Alman bilimsel işbirliğinin güncel konularını işliyor. Ortak araştırma ve eğitim programlarından edinilen deneyim ve sonuçlarını değerlendiren yayın, öğretim ve araştırmada Türk-Alman işbirliğinden doğacak somut fırsatları tanıtıyor.

Yayında, bilimsel işbirliği, bilgi transferi ve yenilikler gerektiren Türkiye ve Almanya’daki toplum, sağlık ve eğitim politikaları alanlarıyla ilgili temel konular ele alınıyor. Ayrıca, Türkiye ve Almanya arasında bilim, eğitim ve araştırmada işbirliğini derinleştirmek için ulusal programlar yanı sıra Avrupa Birliği’nin destekleme ve işbirliği programları da tanıtılıyor. Kitap, Türkçe ve Almanca olmak üzere iki cilt olarak yayınlandı.

Etiketler: » » »

Share