logo

İrem Derici’nin paylaşımı ortalığı karıştırdı

9ee67797162d59bff9ae39d9eef62def

Şarkıcı İrem Derici bir kitaptan alıntı yaparak sosyal medya hesabından paylaştı; takipçileri Derici’yi ‘darbe girişimi’nde sokağa çıkmamakla suçladı. İşte o tepkiler..

15 Temmuz Cuma gecesi başlayıp 16 Temmuz’un ilk saatlerinde başarısız sonuçlanan ‘darbe girişimi’nin ardından polis ve halk, askerle karşı karşıya geldi. 5 saat süren çatışmalarda ‘demokrasi kazandı’ manşetleri tüm gazetelerde ilan edildi. Yaşanan olayların ardından sokağa çıkmamakla suçlanan ünlü isimlere kullanıcılar tarafından sert tepki gösterenler oldu. Yani paylaşım yapan da tepki gördü, yapmayan da…

Sosyal medya hesabı Instagram’dan ‘darbe girişiminin yaşandığı gün Türk bayrağını paylaşan Derici, 2 gün sonra yani bugün Fernando Pessoa’nun ‘Hiçbir şey istememenin mutluluğu’ adlı kitabından bir alıntı şu sözleri paylaştı:
‘Hiçbir zaman anlaşılmayı istemedim. Anlaşılmak, fahişelik yapmaktır. Bütün doğallığım ve saygımla söylüyorum; anlaşılmaz ve bilinmez bir insan olarak ciddiye alınmayı tercih ederim.’

0af97431de559509bde26220d25395af

Kitapta paylaşılan satırlara ilişkin takipçileri ünlü şarkıcıyı meydanlara çıkmamakla suçladı:

*Fahişelikten konuşacağına sokağa inde iki şarkı söyle destek ol ekmek yediğin vatanına sahip çıkan halka.

*Türk milletini en kötü gününde yanlız bırakanlar faişeden daha kötü beee gülüm doğal oluşunu mert oluşunu keşke ama keşke meydanlardada görseydik artık sizde yanlızsınız en azından ben seni artık tanımıyorum bizler zaten düşmanlara yazmıyoruz destek beklerdik diye size yazıyoruz ama artık siz diye birşey yoksunuz amerikanın vatandaşı nasılsa benim siz de öylesiniz yolumu öyle bi ayırdımki artık RTE ve TRT den başkasına yer yok.

*Bu ne kadar gereksiz bi paylaşım ya şaşırmışsınız artık biraz hassasiyet ya.. Dalgamı geçiyosunuz milletle.. Tüm şarkıcı tayfası bi türk bayrağı koymuş anlaşmış gibi.

*Anlasilmak istemeyeni anlamak istemedigim dogrudur .gezi olayinda net olanlar bakin hepp bık bık bık….takipten çıkıyorum aynı gorustekiler netlik gosterip takipten çıkabilir.

*Valla irem şöhret oldukça bi tuhaf olmuşsun. Anlaşılmayı falan geçte sokaklara çıkın. Gerçekten seni hiç bi şekilde sahnede görmek istemiyorum vatanıma sahic çıkmayan hiç bir unluyude. İşiniz gücünüz para kazanmak ve yemek.

*Turkiye elden giderken paylasimlariniz yoktu yazik sizi bugunleere getirenlere.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?