logo


İran medyası ‘milletçe alkışlıyoruz yasağı’nı konuşuyor

chpTürkiye’de CHP’nin “Milletçe Alkışlıyoruz” seçim reklamının devlet televizyonunca yayınlanmaması, İranlı medyasında yankı buldu.

İran devletine ait PressTV haber kanalı, gelişmeyi “Türkiye’de devlet televizyonu, muhalefetin seçim reklamını yasakladı” sözleriyle duyurdu.

PressTV, ana muhalefet partisi CHP’nin seçim reklamının devlet televizyonunda yayınlanmamasına dikkat çekerken kararın, reklamın mevzuata “aykırı” olduğu gerekçesiyle verildiğini anlattıktan sonra CHP’den gelen tepkilere de yer verdi.

CHP’nin “yasak ile ilgili yasal işlemleri” başlatma sözünü verdiğini kaydeden PressTV “CHP’nin uzun bir süreden beri TRT’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP lehinde yanlı olmakla suçladığını” belirttiği haberinde “Yaygın biçimde AKP’nin gelecek seçimin galibi olması beklenirken Türkiye’de bir başkanlık sistemi tesis etmek için anayasal çoğunluğu kazanmanın peşinde” diyor.

Haberde ayrıca CHP’nin seçim kampanyasına, Cumartesi günü Kartal’da düzenlenen ve “binlerce kişiyi çeken” bir mitingle start verdiğine de işaret ediliyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+4 = ?