logo


iPhone’ları çökerten güncelleme

iphone6Sadece bir hafta önce indirmeye sunulan iOS 8, sorunları gidermeye yönelik bir güncellemeyi, yani iOS 8.0.1’i bu akşam saatlerinde aldı. Ancak sadece birkaç saat sonra, güncelleme apar topar sunuculardan geri çekildi.

Güncellemenin geri çekilmesinde en büyük pay, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine ait. Erken davranıp iOS 8.0.1’i kuran pek çok kullanıcı, güncelleme tamamlandığında mobil ağa bağlanamadıkları fark ettiler. Başka bir deyişle yayınlanan güncelleme, iPhone 6’ların telefon özelliğini bir anda yok etti.

Apple’ın güncellemenin onarılmış halini ne zaman yayınlayacağına dair bir açıklama henüz gelmiş değil. iOS 8.0.1’de, bazı HealthKit uygulamalarıyla yaşanan uyumsuzluk ve iCloud Drive’ı kullanan üçüncü parti hizmetlerle ilgili problemlerin giderilmesi bekleniyordu.

iOS 8.0.1’in onaracağı söylenen sorunlar arasında şunlar da var:

– Telefon: Çağrı yönlendirme ve görsel sesli postaya erişirken kilitlenmeyle ilgili sorunlar.

– Klavye: iCloud Keychain doğrulama kodlarını girerken klavyenin görünmemesi.

– Safari: Videoların bazen çalmaması.

– VPN: VPN profili yüklerken ortaya çıkan bir hata.

APPLE’DAN iOS 8.0.1 AÇIKLAMASI

Apple, yaşanan sorunların farkında olduğunu ve kullanıcıların iTunes ile, verilen adımları takip ederek iOS 8.0’a geri dönebileceklerini açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamada iOS 8.0.2’nin de önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlanacağı belirtildi.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+10 = ?